Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 - 15:00

Motto naszej świetlicy:

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.

Nie idź przede mną, bo za Tobą nie mogę nadążyć.

Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. /Albert Camus/

ORGANIZACJA:

Świetlica obejmuje opieką uczniów przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum, które są dowożone do szkoły autobusem szkolnym:
- przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych;
- podczas zajęć świetlicowych,
oraz opieką uczniów:
- podczas zastępstw pod nieobecność nauczyciela pozostającymi bez opieki;
- oczekujących na dodatkowe zajęcia szkolne;
- nieuczęszczających na religię i inne zajęcia;
Świetlica dysponuje różnorodną bazą materialną w postaci: gier, sprzętu sportowego, zabawek, puzzli, klocków, stołu do piłkarzyków, TV i DVD. Działalność świetlicy prowadzona jest w oparciu o Plan Pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej, który pozostaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły.
Nasza świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas oczekując na rozpoczęcie lekcji, a po ich zakończeniu na swoich rodziców lub na autobus szkolny. Prowadzone zajęcia świetlicowe dają dzieciom możliwość czynnego wypoczynku, rozwijania zainteresowań oraz wyrównywania braków i pokonywania trudności w nauce. Poprzez pracę w zakresie zajęć plastycznych i technicznych uczniowie rozwijają swoje sprawności manualne, wyobraźnię, inwencję twórczą. Dzieci biorą udział w licznych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. W codziennych zajęciach uwzględniamy także takie, które kształtują rozwój umysłowy dzieci. Ponadto chętni uczniowie codziennie pod okiem wychowawców mogą odrabiać zadania domowe, a także doskonalić swoje umiejętności czytania, liczenia i pisania. Innymi formami pracy są: konkursy, zajęcia rekreacyjno-ruchowe, czytelnicze oraz imprezy okolicznościowe, takie jak "Pasowanie na Świetliczaka", świetlicowe andrzejki, jasełka, walentynki.

Zdjęcia ze świetlicy

Utworzono dnia 11.07.2014, 12:56