Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Świetlica szkolna

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 - 16:00

 

Motto naszej świetlicy:

 

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.

Nie idź przede mną, bo za Tobą nie mogę nadążyć.

Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. 

/Albert Camus/

 

 

Nasza świetlica jest miejscem, w którym uczniowie mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas oczekując na rozpoczęcie lekcji, a po ich zakończeniu na swoich rodziców lub na autobus szkolny.

Prowadzone zajęcia świetlicowe dają dzieciom możliwość czynnego wypoczynku, rozwijania zainteresowań oraz wyrównywania braków i pokonywania trudności w nauce.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystając z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Jedną z form zajęć świetlicowych są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym, które rozwijają wśród uczniów sprawności manualne, wyobraźnię oraz inwencję twórczą. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy ruchowe na placu zabaw. W codziennych zajęciach uwzględniamy także takie, które kształtują rozwój umysłowy dzieci. Ponadto chętni uczniowie codziennie pod okiem wychowawców mogą odrabiać zadania domowe, a także doskonalić swoje umiejętności czytania, liczenia i pisania. Działalność świetlicy prowadzona jest w oparciu o roczny Plan Pracy Świetlicy, który pozostaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły.

AKTUALNOŚCI:

DEUTSCH – KEIN PROBLEM!

Utworzono dnia 28.06.2023
Od kwietnia, w każdą środę w świetlicy poświęcaliśmy czas na naukę języka niemieckiego oraz poznanie elementów kulturowych naszego zachodniego sąsiada. Uczniowie poznali kraje niemieckojęzyczne, potrafią się przywitać i przedstawić, znają kolory, nazwy zabawek, nazwy...
czytaj dalej... na temat: DEUTSCH – KEIN PROBLEM!

DZIEŃ DZIECKA

Utworzono dnia 19.06.2023
Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy świetlicowy piknik na szkolnym placu zabaw. Kiedy zjedliśmy smakołyki z koszyczka bawiliśmy się w zabawę „Wykonaj zadanie”, która sprawiła nam wiele radości i śmiechu.
czytaj dalej... na temat: DZIEŃ DZIECKA

BO JA KOCHAM MOJĄ MAMĘ…

Utworzono dnia 31.05.2023
Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej już od dawno przygotowywali się do święta, które niedawno obchodziliśmy – Dzień Matki. Z tej okazji przygotowali upominki, które dumnie wręczali swoim mamom. Powstało również kilka portretów przedstawiających...
czytaj dalej... na temat: BO JA KOCHAM MOJĄ MAMĘ…

EFEKTY SESJI ZDJĘCIOWEJ PT. „PRZYJAŹŃ”

Utworzono dnia 01.03.2023
 Sesja zdjęciowa została wykonana w świetlicy szkolnej w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Zadaniem uczniów było przedstawienie w obiektywie aparatu wartość jaką jest przyjaźń. Sesja okazała się być świetną zabawą dla wszystkich ????
czytaj dalej... na temat: EFEKTY SESJI ZDJĘCIOWEJ PT. „PRZYJAŹŃ”

DZIEŃ KOTA

Utworzono dnia 22.02.2023
17 lutego swoje święto obchodzą wszystkie kociaki. Z tej okazji odwiedzili nas w świetlicy szkolnej wolontariusze „Ciepłe Serca”, którzy namalowali na naszych buziach kocie noski i wąsiki. Następnie zostały przeprowadzone zajęcia, dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek...
czytaj dalej... na temat: DZIEŃ KOTA

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Utworzono dnia 19.12.2022

Zdjęcia ze świetlicy

Utworzono dnia 11.07.2014, 12:56

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny