Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Świetlica szkolna

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 - 16:00

 

Motto naszej świetlicy:

 

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.

Nie idź przede mną, bo za Tobą nie mogę nadążyć.

Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. 

/Albert Camus/

 

 

Nasza świetlica jest miejscem, w którym uczniowie mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas oczekując na rozpoczęcie lekcji, a po ich zakończeniu na swoich rodziców lub na autobus szkolny.

Prowadzone zajęcia świetlicowe dają dzieciom możliwość czynnego wypoczynku, rozwijania zainteresowań oraz wyrównywania braków i pokonywania trudności w nauce.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystając z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Jedną z form zajęć świetlicowych są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym, które rozwijają wśród uczniów sprawności manualne, wyobraźnię oraz inwencję twórczą. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy ruchowe na placu zabaw. W codziennych zajęciach uwzględniamy także takie, które kształtują rozwój umysłowy dzieci. Ponadto chętni uczniowie codziennie pod okiem wychowawców mogą odrabiać zadania domowe, a także doskonalić swoje umiejętności czytania, liczenia i pisania. Działalność świetlicy prowadzona jest w oparciu o roczny Plan Pracy Świetlicy, który pozostaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły.

AKTUALNOŚCI:

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Utworzono dnia 19.12.2022

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MOJA OZDOBA CHOINKOWA”

Utworzono dnia 19.12.2022
W ludowych zwyczajach okres poprzedzający Boże Narodzenie wiązał się z wykonywaniem ozdób choinkowych w domach, czym niejednokrotnie zajmowały się całe rodziny. Ozdoby wykonywane były z bibułki, słomy, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek, owoców oraz ziaren...
czytaj dalej... na temat: ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MOJA OZDOBA CHOINKOWA”

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Utworzono dnia 10.11.2022
Z okazji Dnia Gier Planszowych każdy z nas zagrał w tym dniu w grę planszową a świetlica szkolna dysponuje ich sporym zasobem. Bawiliśmy się przy tym świetnie i z pewnością będziemy po nie sięgać.
czytaj dalej... na temat: DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

„PIĘKNA ZŁOTA JESIEŃ”

Utworzono dnia 09.11.2022
17 października podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy sesję zdjęciową pt. „Piękna złota jesień”. Efekty naszej pracy zostały zaprezentowane na wystawie w świetlicy szkolnej. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.
czytaj dalej... na temat: „PIĘKNA ZŁOTA JESIEŃ”

CZEKOLADOWY AUTOBUS

Utworzono dnia 20.10.2022

10.10. przed naszą szkołą zaparkował „Czekoladowy autobus”. Grupa uczniów ze świetlicy miała okazję wziąć udział w czekoladowych warsztatach.

czytaj dalej... na temat: CZEKOLADOWY AUTOBUS

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Utworzono dnia 20.10.2022

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z racji tego święta rozmawialiśmy o naszych pupilach oraz przedstawiliśmy ich na ilustracjach.

czytaj dalej... na temat: ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Zdjęcia ze świetlicy

Utworzono dnia 11.07.2014, 12:56

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny