WYCIECZKA DO PRZESZŁOŚCI

Utworzono dnia 22.04.2024

W miniony piątek uczniowie klasy piątej i klas szóstych wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

Głównym celem wizyty w tym pięknym mieście było Muzeum Gry i Komputerów Minionej Epoki. Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery to inicjatywa stworzona przez czterech fascynatów starych gier i sprzętów oraz ich przyjaciół i rodziny. Za jego powstaniem stała chęć do podzielenia się pasją i zbiorami z jak największą ilością osób i chęć zarażenia ich choć trochę swoim entuzjazmem.

Niezależnie od wieku – zobaczyć tu można ogromną różnorodność sprzętów, gier i rozwiązań – o istnieniu części z których większość z nas nie miała pojęcia. Można tu spędzić długie godziny czytając artykuły w retro gazetach, oglądając zabytki, jak i grając w gry!

Wspaniale się tu bawiliśmy – była to naprawdę podróż do przeszłości, w której zobaczyliśmy stare komputery (takie nawet bez monitorów), zagraliśmy w kultowe gry PackMan, Mario, gry wideo i wiele  innych.

W czasie gdy jedna grupa zwiedzała muzeum druga używając nowoczesnych środków informacji i komunikacji udała się na Stary Rynek. Uczniowie sami musieli wytyczyć trasę, odszukać kilka wybranych obiektów oraz krasnali. Przy każdym zrobili sobie zdjęcie, jako dowód, że wykonali zadanie. W nagrodę odwiedzili sklep Harrego Pottera i Sweet Factory, gdzie mogli zakupić słodkości oraz wydrukować pamiątkową naklejkę ze swoim imieniem.

Inicjatorami wycieczki byli nauczyciele informatyki p. Anna Klauza i p. Mariusz Wróblewski, a opieką nad uczniami wspomagali ich p. Katarzyna Bukowska i Katarzyna Czajczyńska.

Dziękujemy zdyscyplinowanej grupie – jesteśmy dumni z Waszego właściwego zachowania.

Zapraszamy do fotorelacji.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA