BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY

Utworzono dnia 30.03.2022

W każdym języku istnieje pewna grupa zwrotów, która w sposób bezpośredni lub metaforyczny  wyraża pouczenie, przestrogę bądź też ogólną myśl.  Mowa tutaj o przysłowiach i powiedzeniach.   Wywodzą się one najczęściej z tradycji ludowej. Najpopularniejsze porzekadła polskie niosą  ze sobą dobre rady, pouczenia na temat  właściwego postępowania, a także spostrzeżenia dotyczące otaczającego nas świata.

W lutym i marcu  uczniowie klas IV-VI brali udział w projekcie PRZYSŁOWIA POLSKIE, który zakończył się SZKOLNYM KONKURSEM  BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY .

W lutym uczniowie klas czwartych wykonali prace plastyczne oraz kolorowe napisy do wybranych przez siebie, spośród poznanych,  przysłów. Prace  wystawione były przez miesiąc na gazetkach ściennych na terenie szkoły. Uczniowie klas piątych i szóstej przyswoili  sobie 60 polskich przysłów.  15 marca całe klasy przystąpiły do konkursu klasowego. Uczestnicy, którzy zdobyli najwięcej punktów zakwalifikowali się do etapu szkolnego.

Klasę Va reprezentowali w finale: Zofia Owczarek, Maksym Konecki, Marta Wróblewska, Maja Goździcka i Kamil Kubiak.

Z klasy Vb w szkolnym etapie uczestniczyli: Maja Taczała, Karina Pelka, Oliwia Szymczak, Michalina Reślińska  i Przemysław Kaczyński.

Uczniowie Piotr Czajczyński  i Przemysław Torczyński byli  reprezentantami   klasy VI.

Uczestnicy rozwiązywali testy, odgadywali  przysłowia, podawali ich znaczenia, wyszukiwali  błędów w zapisie, podawali przysłowia do ilustracji.

Jury, w składzie: panie Elżbieta Kornacka i Dorota Chraplak  oraz  o.Salomon Dominik Duplicki spośród wszystkich uczestników, wyłoniło zwycięzców:

1 m. Marta Wróblewska kl. Va

2 m. Maksym Konecki kl. Va

3 m. Michalina Reślińska kl. Vb

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz bony do realizacji w Pizzerii TOSCANIA,  pozostali finaliści zostali nagrodzeni bonami  do pizzerii.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM PROJEKTU!   /Koordynatorki projektu E.Kornackai i D. Chraplak/

BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY

Utworzono dnia 30.03.2022, 10:42