Styczeń 2024

Utworzono dnia 02.04.2024

W styczniu 2024 r.odbyło się 12 zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratorium Przyszłości".

Były to zajęcia:

1.“Tańcowała igła z nitką” /04.01.2024r.; świetlica - A. Wechman/
- Podczas zajęć świetlicowych uczniowie użyli igieł do przyszycia guzików. Samodzielnie dobrali grubość i długość igły, nawlekali nić.

2. Jesteśmy samodzielni /5.01; D. Chrapalk; kl. 8/
- odczas zajęć dodatkowych chłopcy z klasy VIII przygotowywali w pracowni gastronomicznej kanapki wg własnego przepisu. Wykorzystali dostępne naczynia oraz tostery. Zdjęcia wykonano aparatem z zasobów LP.

3. Rola rodziny w życiu człowieka. Przygotowanie kartek okolicznościowych z okazji Dnia Babci i Dziadka /12/01; K. Czajczyńska; kl. Vb/
- Uczniowie klasy Vb na godzinie wychowawczej przygotowywali kartki okolicznościowe dowolną techniką (z wykorzystaniem igły, kolorowych nici, itp) z okazji Dnia Babci i Dziadka.

4. “Zdrowe koktajle owocowe” /12.01; A. Dogoda; kl. 1a/
- Podczas zajęć klasa Ia przygotowała zdrowe koktajle owocowe. Świetnie się bawiąc w kucharzy, samodzielnie obrali, pokroili i wrzucili do odpowiednich urządzeń wszystkie owoce, zachowując przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa. Na koniec była wspólna degustacja koktajli, która była ukoronowaniem włożonego wysiłku w tę pracę

5. Tie-Dye, czyli technika wiązania i barwienia tkaniny. Projekt instalacji w wykonaniu uczniów klas 7 /11.01; E. Fagasińska, plastyka, kl. 7a i 7b/
- Uczniowie klas 7 na lekcjach plastyki zaprojektowali poszewkę na poduszkę techniką tie-dye (wiązania i barwienia tkaniny).
Z wykonanych prac przygotowali instalację na korytarzu szkolnym. Realizowali temat używając: żelazka, prasowalnicy, aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

6. “Wędrujące kamienie” gra integracyjna /18.01; A. WECHMAN; kl. 6b/
- Uczniowie dokumentowali zabawę klasową aparatem fotograficznym.

7. “Puszcza Pyzdrska w symetrii” /25.01; E. Jabłońska; matematyka, kl. 5b/
- Na lekcji matematyki, przy okazji omawiania SYMETRII uczniowie kl. 5b wykonali projekty symetrycznych wzorów ludowych charakterystycznych dla Puszczy Pyzdrskiej, a następnie wykonali piękne, kolorowe malunki farbami do tkanin na torbach. Prace powstały przy użyciu wyposażenia Laboratorium Przyszłości: farb do tkanin i żelazka, a zdjęcia wykonano za pomocą aparatu.

8. BohaterON /18.01; kl.VIIB; historia; G.Jagielski/
- Uczniowie wykorzystując laptop wykonali i zaprezentowali klasie prezentację dotyczącą Powstania Warszawskiego. Prezentacja była częścią projektu edukacyjnego ,, BohaterON’’, którego celem jest uczczenie uczestników powstania. Swoje prace uczniowie  umieścili również na stronie dumnizpowstanców.pl

9. Przygotowujemy śniadanie - tosty /26.01; B. Jaruszewska; kl.2 A/
- Klasa 2 A przygotowywała pyszne śniadanie w formie tostów. Na zajęciach  zostały omówione i zastosowane zasady estetycznego i kulturalnego przygotowywania i spożywania posiłków.

10. Druk 3D /25.01; M. Wróblewski; kl. 7a/
- Uczniowie poznali historię druku 3D, przygotowali modele 3D do druku oraz wykonali druk świątecznej ozdoby.

11. Zapoznanie ze stronami internetowymi będącymi źródłem wiedzy językowej /31.01; A. Wechman; kl. 6a/
- Uczniowie pod kierownictwem nauczyciela użyli laptopa do wyszukiwania rzetelnych stron internetowych i wykonali notatkę dot. powitań, pożegnań i pytania o samopoczucie w j.niemieckim.

12-14. Haft matematyczny /7-9.02; A. Klauza; kl. 7b/
- Uczniowie poznali haft matematyczny czyli obraz graficzny w szczególny sposób wykonany nićmi na grubszym papierze, kartonie lub innym twardym podłożu. Matematyczny bo: Przewlekamy nitkę według ustalonego wzoru, zużywając minimalną ilość nici; ćwiczymy logiczne myślenie, a przy okazji uczymy się cierpliwości oraz możemy tworzyć różne kształty i figury geometryczne oraz zauważać ich własności.

Styczeń 2024

Utworzono dnia 02.04.2024, 13:03