SZKOLNA WYCIECZKA TRASĄ CHOCZ TORUŃ- GDAŃSK-MALBORK-GRUDZIĄDZ-CHOCZ

Utworzono dnia 10.05.2022

Osiemdziesięcioro uczestników wraz z opiekunami w dniach 5-6 maja udało się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w ramach projektu: „Poznaj swój kraj”.

Uczniowie klas 4-6 podróżowali jednym autokarem, a klas 7-8 drugim. Wycieczkę obsługiwało Biuro Turystyczne „Nutka” z Dobieszczyzny. Dziękujemy Panom przewodnikom, Grzegorzowi i Karolowi, za tę dwudniową miłą, wspólną przygodę.

Uczestnicy poznali uroki starówek pięknych polskich miast: Torunia, Gdańska i Grudziądza oraz wiele legend i ciekawostek związanych z tymi miejscami. W mieście Kopernika wszyscy obowiązkowo zakupili smaczne toruńskie pierniki. W Gdańsku, po zwiedzeniu kościoła oo. franciszkanów, spacerze wśród uroczych kamieniczek i spotkaniu z Neptunem, statek turystyczny zawiózł uczniów do ważnego historycznego miejsca – na Westerplatte. Ważne było to, że  uczniowie odwiedzili miejsce związane z patronem naszej szkoły, czyli obrońcami Westerplatte. Przewodnik przybliżył historię początku II wojny światowej i bohaterską obronę polskich żołnierzy. Miłym momentem było spotkanie z morzem i spacer po plaży.

Fragment ciekawej historii Polski dane było poznać uczestnikom w Malborku. Przewodnicy zajmująco opowiadali, oprowadzając po ogromnym zamku krzyżackim.

Grupy młodzieży, pełne niezapomnianych wrażeń, powróciły szczęśliwie do domu.

Dziękujemy bardzo Paniom-opiekunkom: Alinie Banaszak, Donacie Łapacz, Barbarze Sobolewskiej, Dorocie Chraplak, Elżbiecie Fagasińskiej i Agacie Wechman. /Kierownik wycieczki grupy młodszej Agnieszka Kaczkowska i kierownik grupy starszej Elżbieta Kornacka/

SZKOLNA WYCIECZKA TRASĄ CHOCZ TORUŃ- GDAŃSK-MALBORK-GRUDZIĄDZ-CHOCZ

Utworzono dnia 12.05.2022, 11:19