6 GRUDNIA - MIKOŁAJKI

Utworzono dnia 01.12.2022

We wtorek w naszej szkole odbędą się Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Za oknem panować będzie typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych tego dnia będzie obowiązywał kolor czerwony. Liczymy na to, że od samego rana z każdej strony kręcić się będą po korytarzach uczniowie i nie tylko… ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. W tym dniu klasy, których uczniowie przyjdą przebrani za Mikołaja, renifera, śnieżynkę, elfa lub posiadali choć jeden czerwony element w swoim stroju wezmą udział w konkursie na najbardziej mikołajkową klasę. Konkurs zorganizowany zostanie w dwóch kategoriach wiekowych - dla klas 1-3 i 4-8, a nagrody dla wyróżnionych klas ufunduje Rada Samorządu Uczniowskiego i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Choczu.

Ponadto zorganizowana zostanie oprawa muzyczna i na przerwach w szkole zagoszczą świąteczne melodie. Czas lekcji także będzie obfitował w niespodzianki, gdyż SU z tej okazji zorganizuje również akcję „Czapka Mikołaja zwalnia z pytania”. Polegać ona będzie na tym, że ten kto założy w tym dniu czerwoną czapkę Świętego Mikołaja, zostanie zwolniony z odpowiedzi ustnej czy  kartkówki. W tym dniu nie będzie też sprawdzianów, a szkołę odwiedzi Mikołaj, aby rozdać uczniom prezenty.

U nas już świątecznie - jak co roku w honorowym miejscu ubraliśmy choinkę.