Styczeń 2023

Utworzono dnia 24.02.2023

W styczniu odbyło się 12. zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratorium Przyszłości".

Były to zajęcia:

1. Zapiekanki z ryżem, warzywami i kurczakiem /kl.8a - Elżbieta Kornacka/
- Uczniowie przygotowują z półproduktów przygotowanych w domu zapiekankę. Zapiekanka przygotowana jest w piekarniku elektrycznym. Wykorzystano też aparat fotograficzny do zrobienia zdjęć z zajęć.

2. Noworoczne kolędowanie -spotkanie z karaoke. /Kl. 8a -E . Kornacka/

- Uczniowie organizują noworoczne spotkanie klasowe. Rozmowom na temat świąt i karnawału towarzyszy śpiew kolęd - noworoczne karaoke. Wykorzystano aparat fotograficzny do robienia zdjęć z zajęć.

3. Zapoznanie z instrukcją obsługi żelazka i zasadami BHP -kl.7 K.Bukowska
- Uczniowie zapoznają się z instrukcją obsługi żelazka oraz z zasadami bezpiecznego korzystania z urządzenia

4. Konstruujemy elektrownię wiatrowąZRK  kl. 8b

Wojciech Wegner
- Uczniowie w grupach konstruowali modele elektrowni wiatrowej wykorzystując szkolne zestawy elementów montażowych.

5. Street art (sztuka ulicy) instalacja w otwartej przestrzeni /Plastyka kl. 7 - Elżbieta Fagasińska/
- Uczniowie poznali nowe formy, działania twórczej aktywności, polegającej na kreowaniu otoczenia.  Przygotowali instalację w otwartej przestrzeni. Zszywali kolorowe tkaniny i okryli nimi rosnące przy naszej szkole drzewa. Dołączyli sentecje, wiersze o drzewach.

6. Przygotowanie tostów. /Klasa 6a. Agnieszka Kaczkowska/
- 4 stycznia 2023 r. w ramach zajęć ZRK uczniowie klasy 6a, odbyli zajęcia w laboratorium przyszłości. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali swoje ulubione tosty. Uczniowie byli odpowiedzialni za planowanie,  przyniesienie do szkoły potrzebnych produktów oraz posprzątanie sali oraz wykorzystanych sprzętów.

7. Nauka prasowania. Klasa 7 ZRKT. Katarzyna Bukowska
- 19 stycznia 2023 w ramach Zrk chłopcy z klasy 7 odbyli zajęcia  w laboratorium przyszłości. Podczas zajęć uczniowie uczyli się prasowania koszul. Przypomnieli rodzaje tkanin i stopnie prasowania jakie powinno się stosować aby nie uszkodzić materiału.

8. Nagrywanie filmu instruktażowego ,,Jak wyznaczyć gęstość ciała o nieregularnych kształtach” /kl.7, K, Hernes/
- Na podstawie karty pracy uczniowie muszą stworzyć scenariusz filmu instruktażowego na lekcję fizyki, za pomocą odpowiednich pomocy naukowych przeprowadzić doświadczenie, a za pomocą kamery nagrać film, który następnie należy odpowiednio zmontować korzystając z odpowiednich programów komputerowych

9. Wykorzystanie laptopa do poszukiwania informacji w zasobach internetowych /kl. 5a - Agata Wechman/
- Uczniowie poszukują informacji oglądają film nt. fotosyntezy.

10. Wykorzystanie laptopa w celu przypomnienia tworzenia prezentacji multimedialnej /kl. 4b - Agata Wechman/
- Uczniowie śledzą mechanizm tworzenia prezentacji.

11. Wykorzystanie laptopa w celu oglądania prezentacji /kl. 4a - Agata Wechman/
- Uczniowie oglądają i prezentują klasie materiał zawarty w pokazie slajdów.

12. Wykorzystanie laptopa w celu przypomnienia tworzenia prezentacji multimedialnej /kl. 5b - Agata Wechman/
- Uczniowie prezentują klasie tworzenie prezentacji.

Styczeń 2023

Utworzono dnia 24.02.2023, 12:07