Październik 2022

Utworzono dnia 21.11.2022

W październiku odbyło się 12. zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratorium Przyszłości".

Były to zajęcia:

1. Konferencja prasowa z J.R.R. Tolkienem./E. Kornacka - kl. 6a/.
-uczniowie przeprowadzają wywiad z pisarzem Tolkienem; wcielają się w role: pisarza, prowadzącego, dziennikarzy, fotografów, reżyserów i dekoratorów; zajęcia zostają nagrane kamerą ustawioną na statywie, zdjęcia zrobione są aparatem fotograficznym.

2. Zasady zdrowego żywienia. Przygotowanie kanapek z użyciem opiekacza. Bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych. /J. Woźniak - kl.2a/
- uczniowie przygotowywali śniadanie. Wcześniej przypomnieli zasady zdrowego żywienia na podstawie piramidy żywieniowej oraz jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Następnie z przygotowanych produktów, każdy samodzielnie wykonywał kanapki i obsługiwał opiekacz. Dzieci przy robieniu kanapek świetnie się bawiły, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

3. O historii fotografii i jej rodzajach. Przekaz idei i myśli w fotografii- oryginalne zdjęcie kreacyjne, światło w fotografii /E. Fagasińska - kl. 7/
- uczniowie zapoznali się z historią fotografii, podstawowymi pojęciami: fotografia, fotografia cyfrowa, kreacyjna (artystyczna), dokumentalna, reklamowa, kadr, kompozycja kadru, światło. Praktycznym zadanie uczniów było zorganizowanie sesji zdjęciowej w plenerze: zorganizowanie elementów do zaaranżowanej fotografii kreacyjnej.

4. Mikrofon w muzyce i filmie /K.Bukowska - kl.7/
- uczniowie klasy siódmej zapoznali się z historią mikrofonu w muzyce i filmie. Uczyli się także posługiwać  mikrofonem. Poznawali różnice brzmienia głosu. Podejmowali próby śpiewania oraz mówienia do mikrofonu.

5. Zdrowe koktajle /A. Kaczkowska - klasa 6a/
- podczas zajęć uczniowie przygotowywali zdrowe i pożywne koktajle owocowe, korzystając z blendera. Uczniowie poznali pozytywne efekty spożywania owoców w postaci koktajlu, dodatkowo uczniowie integrowali się podczas zajęć oraz byli odpowiedzialni za planowanie,  przyniesienie do szkoły potrzebnych produktów oraz posprzątanie sali oraz wykorzystanych sprzętów.

6. Piękna złota jesień /K. Burchacka - świetlica/
- uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej wykorzystali sprzyjające warunki atmosferyczne i wykonali sesję zdjęciową przedstawiając piękną złotą jesień. Ich prace zostały zaprezentowane na wystawie w świetlicy szkolnej.

7. Nagrywamy słuchowisko radiowe./D. Chraplak - klasa 7/
- uczniowie klasy 7 wykorzystali szkolny mikrofon do nagrania utworu literackiego A. Mickiewicza „Dziady cz. II”. Był to sposób na zapoznanie się z lekturą obowiązkową oraz na poznanie specyfiki „teatru wyobraźni”, czyli radia, które obecnie traci na popularności wśród młodzieży. Uczniowie wcielali się w role bohaterów dramatu oraz zadbali o specjalne efekty dźwiękowe, aby odsłuchując nagrania, poczuć się jak w przycmentarnej kaplicy.

8. Wartości odżywcze owoców. Przygotowanie koktajli z użyciem blendera. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. /G. Skałecka - kl. III/
- uczniowie klasy IIIa przygotowywali koktajle. Na początku zajęć dzieci poznały etapy powstawania koktajlu owocowego,  zapoznały się z urządzeniem do robienia napoju- blenderem. Utrwaliły zasady bezpiecznego obsługiwania urządzeń elektrycznych. Dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią ukryte w owocach witaminy.  Następnie uczniowie wykonali smaczne, kolorowe koktajle.

9. Dzień Owoców i Warzyw /M. Owczarek - klasa 5b/
- uczniowie z klasy 5b w ramach programu “ABC Dobrego Zachowania” świętowali Dzień Owoców i Warzyw w laboratorium przyszłości. Była to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć uczniom o roli owoców i warzyw w naszej diecie. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali zdrowe i pożywne napoje owocowo - warzywne, korzystając z blendera. Utrwalili zasady bezpiecznego obsługiwania urządzeń elektrycznych. Zadbali również o higienę podczas przygotowywania napojów. To także doskonalenie umiejętności współdziałania oraz wzmacnianie więzi przyjacielskich podczas realizacji zadania w grupie.

10. Poznanie pozycji wyjściowych do ćwiczeń /K. Czajczyńska - IVa i IVb/
- Uczennice klasy IVa i IVb poznawały pozycje wyjściowe do ćwiczeń, utrwalały nazewnictwo, robiły zdjęcia współćwiczącym analizując po tym poprawność i dokładność wykonywanych ćwiczeń. Korygowały błędy, zakres ruchu.

11. Zasady zdrowego żywienia. Przygotowanie kanapek z użyciem opiekacza. Bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych. /A. Roszak - kl.2b/
- uczniowie klasy II b przygotowywali śniadanie z użyciem opiekacza. Na początku przypomnieli zasady zdrowego żywienia oraz  higieny podczas przygotowywania posiłku. Zostały również omówione zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Następnie dzieci samodzielnie wykonały kanapki, używając opiekacza.

12. Utrwalić chwilę…od zdjęcia do filmu. /K. Marciniak - klasa: VIII B/
- Uczniowie w ramach lekcji j. polskiego realizowali temat związany z tworzeniem filmu i zdjęć przy użyciu kamery cyfrowej i aparatu fotograficznego. Kręcili fragment filmu w oparciu o lekturę “Quo vadis” składający się ze scen, które z kolei składały się z wielu ujęć. Film tworzył zespół współpracujących ze sobą uczniów: scenarzysty, reżysera, operatora filmowego, aktorów, scenografa, kostiumografa. Wcześniej na lekcjach j. polskiego poznawali w teorii zagadnienia związane z filmem.

Październik 2022

Utworzono dnia 21.11.2022, 09:16