Utworzono dnia 02.12.2022

W listopadzie odbyło się 14. zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratorium Przyszłości".

Były to zajęcia:

1. Gesunde Mixgetränke - zdrowe mieszanki /A.Wechman - kl. 5b/
- Uczniowie zapoznają się w j. niemieckim z czynnościami, które należy wykonać w kuchni.

2. Figury płaskie /Ewa Jagielska - kl.VIb/
- Uczniowie konstruują figury płaskie w programie GeoGebra

3. Moja szkoła w obiektywie/ Wojciech Wegner - klasa VIII B/
- Uczniowie w ramach zajęć rozwijających kreatywność za pomocą kamery cyfrowej oraz aparatu fotograficznego zbierali materiał zdjęciowy i filmowy o swojej szkole. Uczyli się obsługi sprzętu, wybierali i uwieczniali miejsca na terenie szkoły i wokół niej, które mogą się przydać do tworzenia prezentacji i promowania placówki edukacyjnej.

4. Gesunde Mixgetränke - zdrowe mieszanki /A.Wechman - kl. 5a/
- Uczniowie zapoznają się w j. niemieckim z nazwami użytych produktów i ze zwrotami używanymi przy stole.

5. Gesunde Mixgetränke - zdrowe mieszanki /A.Wechman - kl. 4b/

6. Gesunde Mixgetränke - zdrowe mieszanki /A.Wechman - kl. 4a/

7. “Tosty na sycące śniadanie” /Dorota Piasecka - kl. 4a/
- Uczniowie klasy 4a, przekonali się, że tosty to doskonała propozycja śniadania. Samodzielnie przygotowali kromki chleba lub chleb tostowy z ulubionymi dodatkami. Tosty smakowały znakomicie zarówno na słodko, jak i na słono. Dzieci poznały zasady BHP podczas pracy ze sprzętem agd.

8. Zdrowo jemy, czyli owoce i warzywa w naszej diecie /kl.8a - E. Kornacka/
- Klasa VIIIa podczas zajęć rozwijających kreatywność zajęła się tematyką zdrowej diety.  W szczególności uczniowie docenili wartości owoców i warzyw. Uczniowie wykonali wielosmakowe koktajle owocowe, owocowo-warzywne, soki owocowe i szaszłyki z świeżych owoców i warzyw.

9. Włókna modne i przydatne w życiu - jak powstaje tkanina /technika kl. VA - H. Wielgosik/
- Uczniowie klasy Va podczas lekcji techniki poznali w jaki sposób powstaje tkanina, zapoznali się z pojęciami : osnowa i wątek. Na prostym krośnie tkackim wykonali tkaninę  - gobelin.

10. Warmes Essen - ciepłe jedzenie /A. Wechman - j. niemiecki, kl.VIIIB/
- Uczniowie wykonywali zapiekanki, po niemiecku nazywali produkty i czynności.

11. Papier-żelazko-nożyce, czyli kalkografia /E. Fagasińska - zrk kl. 6b/
- Uczniowie podczas zajęć rozwijających kreatywność poznali technikę graficzną – kalkografię.Z kartonu o różnej fakturze, nożyczek, kleju stworzyli kompozycję składającą się z wielu elementów, z której powstała matryca. Do wykonania pracy techniką kalkografii wykorzystali: kalkę ołów­kową, papier, że­laz­ko, prasowalnicę.
Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bhp podczas używania sprzętu agd.

12. Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami /K. Bukowska - kl. 7 zr/
- Zapoznanie z podstawowymi elementami minikontrolera Arduino.

13. “Nakręć film” - twórcze spotkanie filmowe /K. Marciniak - kl. V B/
- Uczniowie w ramach zajęć z j. polskiego za pomocą kamery cyfrowej kręcili film w oparciu o mit o Demeter i Korze składający się ze scen, które z kolei składały się z jednego lub więcej ujęć. Film tworzył zespół współpracujących ze sobą uczniów: scenarzysty, reżysera, operatora filmowego, aktorów, scenografa, kostiumografa.

14.  “Kartki świąteczne” /Kl.6a - A. Kaczkowska/
- 23 listopada w ramach zajęć ZRK uczniowie klasy 6a, odbyli zajęcia w laboratorium przyszłości. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali kartki świąteczne, a następnie napisali na nich życzenia w języku angielskim. Uczniowie podczas zajęć, wykorzystali aparat.

Utworzono dnia 02.12.2022, 13:09