Grudzień 2022

Utworzono dnia 12.01.2023

W grudniu odbyło się 10. zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratorium Przyszłości".

Były to zajęcia:

1. Fotograficzna dokumentacja konkursu szkolnego. /A.Wechman - kl. 5a/
- Uczniowie wykonwali fotograficzną dokumentację prac konkursowych.

2. Mój renifer - fotografowanie własnej pracy /Agata Wechman - 4b/
- Uczniowie wykonwali fotograficzną dokumentację własnych rac konkursowych.

3. Świąteczny wystrój szkoły - fotografowanie /Agata Wechman - 4a/
- Uczniowie wykonwali fotograficzną dokumentację świątecznego wystroju szkoły.

4. W świątecznym klimacie -wspólne  pieczenie i dekorowanie pierników /Anetta Orlicka - dziewczynki z klasy 5 a, 5b i 7 uczęszczające na zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne/
- Z przygotowanego wcześniej przez nauczyciela ciasta dziewczynki wycinają różnego rodzaju wzory pierników, pod opieką n-la wsadzają pierniki do pieca, kontrolują czas pieczenia, wyjmuję z pieca za pomocą silikonowych rękawic,z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, by nie dotknąć rozgrzanego piekarnika. Następnie  wspólnie dekorują pierniki z przyniesionych przez siebie ozdób i gotowych masy  lukrowej do pierników.

5. Świąteczne dekorowanie pierników /Agnieszka Kaczkowska - KL.VIA/
- 14 grudnia w ramach zajęć ZRK uczniowie klasy 6a, odbyli zajęcia w laboratorium przyszłości. Podczas zajęć uczniowie dekorowali pierniczki. Uczniowie podczas zajęć, wykorzystali aparat.

6. Powstanie wielkopolskie /Grzegorz Jagielski - KL.VIIIA/
- Uczniowie wykonują prezentację “Powstanie wielkopolskie  1918-1919” oraz przedstawiają wykonane slajdy na forum klasy.

7. Nowoczesne urządzenia w domu - wykorzystanie w życiu codziennym /Halina Wielgosik - kl.VIA-technika/
- Uczniowie w ramach zajęć z techniki zapoznali się z  zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń w kuchni ich zastosowaniem w przygotowywaniu posiłków. W ramach działań praktycznych uczniowie przygotowali smaczne zapiekanki i naleśniki.

8. Fotografowanie osób podczas pracy /Agata Wechman - kl. 5b/
- Fotografowanie osób przy pracy nad kartką świąteczną. Uczniowie uczą się obsługi aparatu i dyskretnego uzyskania dobrych ujęć innych osób.

9. Konstruujemy elektrownię wiatrową /ZRK kl. 8 b - Wojciech Wegner/
- Uczniowie w grupach konstruowali modele elektrowni wiatrowej wykorzystując szkolne zestawy elementów montażowych.

10. Świąteczne muffinki- warsztaty kulinarne /zrk kl. 6b - Elżbieta Fagasińska/
- Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie klasy 6b postanowili przygotować coś słodkiego i czekoladowego. Upiekli  świąteczne muffinki wykorzystując sprzęt agd.

Grudzień 2022

Utworzono dnia 12.01.2023, 09:51