„Kuchcikowo - Ogrodowo” – program zajęć wychowawczo – profilaktycznych

Utworzono dnia 08.11.2016

„Kuchcikowo - Ogrodowo” – program zajęć wychowawczo – profilaktycznych promujących zdrowy styl życia od najmłodszych lat przeznaczony dla uczniów klas II – III

Prowadzące: Martyna Perlińska, Monika Rybarczyk

„Kuchcikowo - Ogrodowo” – program zajęć wychowawczo – profilaktycznych promujących zdrowy styl życia od najmłodszych lat” skierowany dla uczniów klas I – III SP.  Zajęcia kulinarne to cykl spotkań, których głównym celem jest zainteresowanie dzieci eksperymentowaniem w kuchni. „Kuchcikowo” to czas odkrywania własnych talentów  i ograniczeń, znalezienia nowych sposobów rozwiązywania problemów, wyciszenia się, a także zdobywania wielu innych doświadczeń związanych z przyjemnością przyrządzania posiłków, pięknego nakrywania stołu, poznania zasad savoir-vivre.

Na zajęciach dzieci będą zdobywały wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia tj. zdrowego odżywania, ubierania się stosownie do pogody, ekologii  (w tym segregowania śmieci powstających w procesie przygotowywania posiłków),  a także  savoir-vivre’u.

Warsztaty stworzą uczniom warunki do rozwoju indywidualności każdego dziecka. Uczyć będą wrażliwości na estetykę posiłków i stołu, przy którym zasiadamy.  Zajęcia oparte na aktywności własnej uczestników uczyć będą samodzielnego podejmowania decyzji, a jednocześnie współpracy w grupie.

Uczestnicy pod kierunkiem osób  prowadzących  w miłej i bezpiecznej atmosferze będą :

• Przygotowywać samodzielnie zdrowe posiłki,
  • Uczyć się sztuki pięknego nakrywania stołu,
  • Poznawać zasady savoir – vivre’u,
  • Uczyć się kulturalnego spożywania posiłku,
  • Rozwijać zainteresowania zdrowym stylem życia,
  • Uczyć się troski o własne zdrowie i życie,
  • Rozwijać się społecznie i towarzysko.

W programie „Kuchcikowo” może uczestniczyć maksymalnie 20 uczniów.

Zajęcia będą odbywać się co dwa tygodnie we wtorki w godzinach: 12:40 – 14:20.