SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Utworzono dnia 09.12.2018

Wysłannik Świętego Mikołaja – Dominik Kołaski – ratownik medyczny z Pleszewskiego Centrum Medycznego w Pleszewie odwiedził dzisiaj najstarszych Małych Ratowników z projektu pn. „Ratownicy medyczni dzieciom” z grupy Słoneczka i Biedronki z Przedszkola w Choczu. Dzieci wspólnie z ratownikiem medycznym przypomniały sobie zasady resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz numery ratunkowe. Nie obyło się bez ćwiczeń, bo przecież najważniejsze jest częste przypominanie, aby nie stracić nabytych umiejętności. Nasi weterani zostali wtajemniczeni w bardziej szczegółowe zagadnienia pierwszej pomocy i poznali nowe pojęcia i zasady zachowania w przypadku zakrztuszeń i zachłyśnięć. Małych Ratowników czekał również test. Po każdej poprawnej odpowiedzi można było sprawdzić swoje umiejętności taneczne w rytmie świątecznych piosenek.

Prawdziwą niespodzianką i zaskoczeniem dla Dzieci było obejrzenie filmu od Świętego Mikołaja. Mikołaj przypomniał Dzieciom, żeby były pomocne dla osób, które tego potrzebują, ale też wiedział, że są ogromnymi łasuchami i dlatego przygotował dla nich pyszne pierniczki, przygotowane przez Jego Elfów – ratowników medycznych, bo opatrzone świątecznym logiem projektu. Dzieci przyznały również, że Panie Wychowawczynie były grzeczne za co otrzymały książkę na temat pierwszej pomocy, aby ćwiczyć razem z Małymi Ratownikami, na pamiątkę otrzymały również misie z logiem projektu.

Pochwalmy się również tym, że nasza Mrówka być może niedługo przestanie być anonimowa, bo Dzieci zaproponowały Jej aż 12 imion, oj będzie miała komisja trudny wybór, ale zabawa trwa do końca roku, także zachęcamy do nadsyłania propozycji.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Utworzono dnia 09.12.2018, 22:45