PRZYSTANEK CHOCZ

Utworzono dnia 21.06.2018

19 czerwca w naszej szkole od rana trwał Chocki Dzień z Planszówkami. Uczniowie naszej szkoły mogli zagrać w naszą grę. I wszystkim gra bardzo się podobała! Zorganizowała go Szkolna Grupa Wolontariuszy „Ciepłe Serca” jako podsumowanie projektu „Przystanek Chocz” realizowanego w ramach "Równać Szanse 2017". Na jego realizację pozyskaliśmy 8500 zł. Projekt napisały  opiekunki wolontariuszy: Anetta Orlicka – koordynatorka obecnego projektu, Renata Urbaniak, Anna Klauza i Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja. Pani dyrektor Alina Banaszak wyraziła zgodę na jego realizację na terenie szkoły w Choczu za co dziękujemy.

W ramach realizacji „Przystanku Chocz” odbyło się wiele spotkań podczas których zintegrowaliśmy się, ustalaliśmy na bieżąco zadania do realizacji oraz odbyliśmy szkolenie na temat organizacji pozarządowych i społecznych. Szkolenie to było nam potrzebne do tego, abyśmy poznali różnego rodzaju organizacje pozarządowe, dowiedzieli się czym te organizacje się zajmują, jak działają i jakie działają na świecie, w Polsce i w naszym środowisku. Cała ta wiedza potrzebna nam była do układania pytań w naszej grze. Zorganizowaliśmy również małą wystawę o organizacjach jakie działają na naszym terenie lub mają wpływ na nasze życie. Poza tym pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Rocka w Jarocinie. Tam podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do „Spichlerzowego Questingu Edukacyjnego”, który polegał na rozwiązywaniu zadań związanych z polskim rockiem na przestrzeni muzealnej. Byliśmy zachwyceni atrakcyjnym sposobem w jaki wystawa pokazuje historię nie tylko festiwalu w Jarocinie. Nazwę naszej autorskiej gry planszowej „Tour de Chocz” wymyślił Kacper Stencel. Wspólnie naszkicowaliśmy planszę do gry, wymyśliliśmy jak będą wyglądały karty. Graficzka – Pani Anika Nawrocka – idealnie przeniosła do komputera wszystkie nasze pomysły. Kolejne  podziękowanie kierujemy do osób pracujących w drukarni Booklet. Dziękujemy za cenne wskazówki, pomoc w dobraniu odpowiedniego opakowania do gry, wydrukowanie całej gry i wykonanie cudnych naklejek na pudełko. W sumie wydaliśmy 60 egzemplarzy darmowej gry planszowej, którą przekazaliśmy różnym instytucjom działającym na naszym terenie, osobom wspierającym projekt i wolontariuszom.

Nasza grę przekazaliśmy: Pani Dyrektor Alinie Banaszak, Pani Magdalenie Marciniak, Panu Janowi Woldańskiemu, Pani Monice Piłka oraz Pani Zdzisławie Flisińskiej. Specjalne podziękowania i egzemplarz gry trafił do Pana Wojciecha Wegnera – radnego, spierającego nas finansowo od wielu lat.

Przekażemy egzemplarze gry „Tour de Chocz” dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Patrycji Woźniak-Koneckiej, uczniom w szkołach w Kwileniu i Kuźni, młodzieży franciszkańskiej i staroście pleszewskiemu. Jedna gra trafi również do biblioteki publicznej w Pleszewie. Fundacja ANIMACJA dzielnie wspierająca nas i promująca nasze działania otrzyma 12 egzemplarzy gry i sobie też coś zostawimy J.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

PRZYSTANEK CHOCZ

Utworzono dnia 20.06.2018, 08:24