EKO CHOCZANIE

Utworzono dnia 03.12.2018

W listopadzie 2018 rozpoczęliśmy w szkole w Choczu realizację projektu ekologicznego „EKO Choczanie”. W konkursie Równać Szanse złożono w sumie 51 wniosków z całego kraju, z czego Komisja Ekspertów przyznała 11 dotacji – w tym projekt napisany przez Fundację ANIMACJA. Autorkami pomysłu były opiekunki wolontariuszy „Ciepłych Serc”: Pani Anna Klauza, Renata Urbaniak  i Anetta Orlicka razem z prezes Fundacji ANIMACJA – Pani Lucyna Roszak.

Po spotkaniu integracyjnym i zaplanowaniu pracy młodzi uczestnicy projektu zorganizowali wycieczkę, która odbyła się 28 listopada 2018 roku. Jej celem było zapoznanie się z funkcjonowaniem Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Uczestniczyliśmy w pogadance z pracownikiem zakładu. Potem zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca, w których segregowane są lub przetwarzane nasze śmieci. A produkujemy ich prawie 800kg na osobę rocznie! Uczniów zaciekawił również sposób przetwarzania śmieci na energię elektryczną. Potem pojechaliśmy do miejscowości Czołowo, aby zobaczyć jak działa wolnostojący Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Miły pan odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Na zakończenie naszej wycieczki zwiedziliśmy zamek w Kórniku. Przewodniczka zachwyciła nas sposobem, w jaki opowiadała o historii tego miejsca i ludziach tam mieszkających.

W planach mamy jeszcze wykonanie ulotki pt. ”Ekologiczny dom” oraz organizację warsztatów z tworzenia między innymi kosmetyków ekologicznych. Już teraz zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestniczenia w tych spotkaniach.

Terminy podamy w późniejszym czasie J.

Uczestnikami projektu są: Aldona Czajczyńska, Zofia Mielcarek, Aleksandra Boruszczak, Sandra Szmytka, Dominika Kaźmierska, Karolina Jasiak, Aleksandra Kubasik, Julia Orlicka, Sandra Marcinkowska, Natalia Martyna, Natalia Wysocka, Laura Bartoszek, Konrad Filipiak, Damian Szczap.

EKO CHOCZANIE

Utworzono dnia 03.12.2018, 08:28