Z PIERNIKOWEGO MIASTA PRZEZ BYDGOSZCZ DO ZAMKU KRZYŻACKIEGO

Utworzono dnia 30.04.2018

W dniach 26-28.04.18 r. uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej udali się na wycieczkę zorganizowana przez Stowarzyszenie do Torunia, Bydgoszczy i Malborka.Opiekunkami były panie : E. Kornacka, A. Wechman, K. Bukowska i O. Kornacka.

Plan wycieczki był był bardzo atrakcyjny. Uczestnicy zwiedzali, uczyli się, relaksowali i bawili. Na zakończenie każdego dnia brali udział w konkursie. W drodze powrotnej rozstrzygnięty został konkurs wiedzy nt. miejsc, które odwiedziliśmy. Najlepsi okazali się uczniowie szkoły podstawowej:

1 m.  Eryk Maćkowiak, 2 . - Magdalena Welke, 3. - Julian Grodzki i Piotr Tyrka.

Pilot wycieczki nagrodził zwycięzców drobnymi upominkami.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy mieszkańców piernikowego grodu. Wędrówkę rozpoczęliśmy od przywitania Mikołaja Kopernika. Podziwialiśmy ratusz staromiejski, fontannę z flisakiem i złotymi żabami,  katedrę św. św. Janów, Krzywą Wieżę i ruiny krzyżackiego zamku nad Wisłą. Braliśmy udział w warsztatach piernikowych oraz oglądaliśmy gwiezdny seans w planetarium. Następnego dnia wybraliśmy się na spacer po Bydgoszczy. Zwiedziliśmy malowniczą Wyspę Młyńską. Przechodząc obok ratusza oglądaliśmy zabytkowe spichrze i makiety  dawnego grodu. Złożyliśmy wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie własnoręcznie wykonaliśmy mydełka. Potem młodsi uczestnicy spędzili czas na placu zabaw z „magicznym krzesłem”, a starsi  odbyli lekcję geografii na temat 18. południka długości geograficznej wschodniej, który przebiega przez centrum Bydgoszczy. Na zakończenie udaliśmy się w rejs tramwajem wodnym po rzece Brdzie. Ostatniego dnia zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku.                  (Maria Stacherska)

Z PIERNIKOWEGO MIASTA PRZEZ BYDGOSZCZ DO ZAMKU KRZYŻACKIEGO

Utworzono dnia 30.04.2018, 08:22