Letni wypoczynek na ośmiodniowym obozie w Kołobrzegu

Utworzono dnia 27.07.2016

Dzieci i młodzież z ZS w Choczu wypoczywała nad morzem. Stowarzyszenie Kultura i Turystyka dla Młodych zorganizowało wyjazd dla czterdziestoosobowej grupy do Kołobrzegu. Dopisały i pogoda, i humory. Uczestnicy korzystali z kąpieli słonecznych i wodnych pod czujnym wzrokiem panów ratowników Jarka i Kuby, poznawali historię i legendy kołobrzeskie, weszli na latarnię, pływali statkiem, podziwiali największą ponad stukilogramową muszlę w muzeum minerałów, zwiedzali okręty w Muzeum Oręża Polskiego, brali udział w grze terenowej Chaos i  Międzykolonijnej Spartakiadzie, w której okazali się najlepsi.  I miejsce ex quo zajęli Kacper Brocki i Kacper Szkudlarek , II m. – Kuba Ślugaj. Młodsi uczestnicy malowali podczas zajęć plastycznych pocztówkę z wakacji oraz herb Kołobrzegu. Wyróżnionych zostało też osiem prac. Codziennie kierowniczka wyjazdu sprawdzała porządki w pokojach. Tytuł „Czyściochów” zdobyły dziewczynki z pokoju nr 226 czyli Julia, Emilia, Olga i Angelika.  Nie brakowało również rozgrywek w bilard, tenisa stołowego czy piłkarzy ki oraz tańca i nauki piosenki szantowej.  Najpiękniej wypadła „Belgijka” i „Czekolada”. Marcelina Mączka świetnie spisała się jako prowadząca taniec przy ognisku, Neptunka podczas chrztu morskiego na prawdziwego obozowicza oraz wodzirej w czasie dyskoteki. Dużą frajdę uczestnicy mieli podczas Projektu plaża przy molo, który prowadziła telewizja TVN.  Smakowali różnych produktów, bawili się, rywalizowali oraz podziwiali akrobacje samolotów. W drodze powrotnej zwiedzili katedrę i ratusz w Koszalinie. Ostatni posiłek podczas wyjazdu zjedli w Kórniku w McDonald. Opaleni, wypoczęci i zadowoleni wrócili do Chocza. Jeden z najmłodszych uczestników, Gracjan,  powiedział do swojej mamy :  to były przepiękne wakacje! Dziewczynki zaś ułożyły piękną piosenkę, której fragment brzmi : „Przyjechaliśmy w środku lata, do Kołobrzegu tego pięknego miasta. Ach.. ciężko będzie pożegnać się. Mieliśmy tutaj udane wakacje, z opiekunami mieliśmy wielkie atrakcje. Czemu już koniec pytamy się? No dlaczego?!”   I o to właśnie chodziło .

Dziękuję Państwu A. i  Z. Rodkom z Chocza oraz  A. I K. Krukom z Piły za wsparcie finansowe, a Panu F. Reślińskiemu za słodycze. Dziękuję Paniom opiekunkom – wolontariuszkom: D. Chraplak, O. Kornackiej, A. Wechman. /Elżbieta Kornacka z uczestnikami obozu/

Letni wypoczynek na ośmiodniowym obozie w Kołobrzegu

Utworzono dnia 27.07.2016, 08:06