„KOBIETA W RÓŻNYCH ODSŁONACH”

Utworzono dnia 02.03.2016

27.02.2016 r. Stowarzyszenie Kultura i Turystyka dla Młodych współorganizowało z Gminnym Ośrodkiem Kultury imprezę środowiskową z okazji Dnia Kobiet.

Organizatorzy postanowili odsłonić kobiety naszej gminy i wyeksponować ich talenty. Bardzo licznie zebrani uczestnicy spotkania, w głównej mierze kobiety, ale nie brakowało też panów, mogli podziwiać:

- zachwycające obrazy: Magdaleny Drytkiewicz  i Honoraty  Pietrzak,

- przepiękne fotografie: Oli Kornackiej, Martyny Kaźmierskiej i Agaty Marek;

- niezwykłe stylizacje paznokci wykonane przez Dominikę Marek i Darię Lis;

- fryzury Faustyny Żurek;

- makijaże Honoraty Pietrzak;

- lalki ręcznie wykonane przez Monikę Kaźmierską;

- taniec dziewczynek z chockiej grupy baletowej oraz pokaz zumby wykonany przez dziewczyny z Domu Dziecka z Pleszewa;

- piosenki w wykonaniu lokalnych wokalistek: Mariki Włodarczyk, Oli Orlickiej, Magdy Wróblewskiej, grupy Studio Piosenek działającej przy GOK-u;

- dzieła sztuki cukierniczej wykonane przez panie z KGW, sołectw, Rady Rodziców Przedszkola, ze Związku Emerytów i Rencistów oraz Lady z Klubu ISKRA MC Poland. Oczywiście, po obejrzeniu ciast przez komisję konkursową, zebrani przystąpili do degustacji.

Pani  dietetyk Anna Ferenc wygłosiła wykład na temat zdrowego odżywiania.

Pani fizjoterapeutka i dietetyk Danuta Łuczak prowadziła indywidualne porady związane ze zdrowym stylem życia, a  pielęgniarka Dominika Szkudlarek badanie ciśnienia.

Panie mogły skorzystać z zabiegu „satynowe dłonie” przeprowadzonego przez konsultantki firmy kosmetycznej Mary Kay albo mogły nauczyć się wykonywania prac techniką decoupage – warsztaty prowadziły panie i dziewczynki z Domu Dziecka w Pleszewie.

Najmłodsze kobietki mogły spędzić czas na malowaniu i rysowaniu w Kąciku Malucha.

Więcej na stronie GOK-u, gminy, szkoły; http://pleszew.naszemiasto.pl/artykul/dzien-kobiet-w-gminnym-osrodku-kultury; w lokalnej prasie.

„KOBIETA W RÓŻNYCH ODSŁONACH”

Utworzono dnia 01.03.2016, 11:32