III POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O POWIECIE PLESZEWSKIM

Utworzono dnia 03.04.2019

15.marca w szkole w Choczu odbył się finał kolejnej edycji Turnieju. Do Turnieju zgłosiło się dziewięć zespołów, ale do rywalizacji finałowych przystąpiło pięć drużyn: z Kwilenia, Chocza, Kuźni, Taczanowa Drugiego i Czermina.

W pierwszym etapie drużyny przygotowały prezentację o stolicy powiatu.
W finale uczestnicy pisali test, układali puzzle, rozpoznawali na zdjęciach różne miejsca, instytucje, zabytki, herby, odpowiadali na wylosowane pytania. Pytań było aż 70.
I m. zajęła drużyna z Taczanowa Drugiego w składzie: Ada Opiła, Kacper Lepka, Szymon Konrady (opiekun Marzena Pera) II m. - drużyna gospodarzy, którą reprezentowali : Klaudia Linkowska, Laura Bartoszek i Jacek Tyl (opiekun Elżbieta Fagasińska) III m. - zespół z Czermina w składzie: Klaudia Marchwiak, Marta Witczak i Jarosław Ratajczyk (opiekun Renata Ratajczyk).
Drużynę ze szkoły w  Kuźni przygotowała p. Monika Szablewska, a ze SP w Kwileniu p. Olga Kornacka.
Gościem ze Starostwa Powiatowego w Pleszewie była sekretarz powiatu p. Urszula Balicka.

Patronat nad Turniejem objął Starosta Powiatu Pleszewskiego Pan Maciej Wasielewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Choczu Pani Alina Banaszak.
- Dziękujemy za nagrody, dyplomy, poczęstunek.

Turniej zorganizowało Stowarzyszenie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury ( który z kolei ufundował piękne puchary).

Więcej na stronie Stowarzyszenia na facebooku.

III POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O POWIECIE PLESZEWSKIM

Utworzono dnia 02.04.2019, 07:48