Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Choczu Zespół Szkół w Choczu

Testujemy słowniki online

Utworzono dnia 26.02.2018
Czcionka:

Słowniki online, czyli słowniki internetowe są często i chętnie używane przez osoby uczące się angielskiego. Możemy do nich zaglądać w każdej chwili, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Są łatwo dostępne i darmowe. Ostatnio pojawia się coraz więcej słowników internetowych, co ma swoje zalety i wady. Z jednej strony mamy większy wybór, z drugiej jednak łatwiej trafić na słownik słabej jakości, uczestnicy kółka przetestowali kilka słowników internetowych do nauki angielskiego. Oto one:

  • Jednym z multimedialnych słowników angielskiego online jest Diki.pl, dostępny również w wersji mobilnej. Zaletą Diki jest forma w jakiej podane są znaczenia szukanego hasła. Poza tłumaczeniem tekstowym uzyskasz wymowę, która nagrywana jest przez lektorów brytyjskich. Co więcej znaczenia słów podawane są w kontekstach, wraz z fotografiami, tak by łatwiej było dane słowo zapamiętać.
  • Bab.la to słownik online, który jest nie tylko zwykłym słownikiem internetowym, ale dużym portalem językowym. Portal językowy został stworzony dla miłośników języków obcych. To nie tylko profesjonalny i całkowicie darmowy słownik online, ale też miejsce, w którym rzeczywiście można nauczyć się języka. Oferuje lekcje poszerzające zasób słownictwa, gry i testy językowe, a dla bardziej dociekliwych - forum językowe.
  • Getionary to renomowany słownik polsko-angielski i angielsko-polski. W słowniku znajdziesz dla każdego wyszukiwanego hasła przynajmniej kilka najważniejszych znaczeń. Możliwe jest odsłuchanie słów, całych wyrażeń, a nawet zdań w języku angielskim. Ponadto podane są najpopularniejsze kolokacje z wyszukiwanym hasłem oraz przykłady całych zdań zawierających szukane słowo.

Uczestnicy kółka korzystali również z drukowanych słowników. Mieli możliwość  porównania tradycji z nowoczesnością. Tłumaczenie online i odnajdowanie haseł w wirtualnym słowniku jest szybsze i prostsze, ale równie wartościowe co wertowanie drukowanych słowników. Jeśli nie używamy do nauki komputera czy innych narzędzi elektronicznych, jest sprawą oczywistą, że wybierzemy podręczny słownik papierowy. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, poziomu wiedzy i od tego, jaką metodę nauki języka wybraliśmy. To od Was, drodzy uczniowie, zależy, który słownik wybierzecie drukowany czy internetowy, ważne by z niego mądrze korzystać.

Testujemy słowniki online

Utworzono dnia 26.02.2018, 13:10

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny