Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Choczu Zespół Szkół w Choczu

Projektowanie logo nie musi być skomplikowane!

Utworzono dnia 26.02.2018
Czcionka:

Projektowanie logo nie musi być skomplikowane. Uczestnicy kółka podjęli się tego zadania wybierając 2 strony internetowe oferujące ciekawe propozycje. Zanim przystąpili do działania sprawdzili na czym polega tworzenie logo i jakie musi być dobre logo.

Uczniowie poznali złote zasady projektowania logo:

  1. Logo powinno przykuwać oko i zwracać na siebie uwagę. Przypomnij sobie logo komputerowego giganta Apple – nagryzione jabłko. Mały szczegół zadecydował o rozpoznawalności marki.
  2. Dobre logo musi być po prostu ładne i estetyczne. Na takie patrzy się z przyjemnością, a nie wymuszoną uwagą. 
  3. Logo powinno być czytelne i dobrze widoczne.
  4. Logo musi przywodzić na myśl pozytywne skojarzenia. Dotyczy to kształtów i przede wszystkim zastosowanej kolorystyki.
  5. Ważna jest także tematyka logo.
  6. Zapamiętywalność to jedna z najważniejszych cech dobrego logo. Wystarczy spojrzeć na logo najpopularniejszych światowych marek np. McDonalds, Apple czy Mercedes, by przekonać się, że im prostsze logo tym łatwiej je zapamiętać.

 

Istnieje wiele stron i programów przy pomocy których można zrobić logo. Wybraliśmy te, które są darmowe, proste i bez konieczności instalowania na komputerze. Dzięki nim przygotujemy naszą grafikę w ciągu kilku minut. Pierwsza z nich to:

Cooltext.com - Po wejściu na stronę od razu widzimy wszystkie możliwe szablony do wyboru. Po wybraniu jednego wpisujemy w przeznaczonym do tego miejscu tekst i wybieramy rozmiar czcionki, a następnie mamy możliwość edycji obrazka (koloru tła, liter, położenia, rozmiaru). Później wystarczy jedynie kliknąć „create logo” i już możemy pobrać go na komputer.

Textgiraffe.com - Jest to prosta strona – wystarczy wybrać jeden z szablonów, wpisać tekst i pobrać. Nie trzeba się logować, są tam kolorowe i radosne propozycje logo.  Jak już klikniemy na interesujący nas rozmiar obrazka, otworzy nam się w nowym oknie. Wtedy wystarczy kliknąć prawym przyciskiem „Zapisz obrazek jako…”, wybrać miejsce docelowe i cieszyć się nowym logo. Aby utworzyć logo kółka SpokoEnglish wybraliśmy właśnie te stronę, poniżej możecie zobaczyć nasz znak rozpoznawczy.

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny