Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Choczu Zespół Szkół w Choczu

Projektowanie logo nie musi być skomplikowane!

Utworzono dnia 26.02.2018
Czcionka:

Projektowanie logo nie musi być skomplikowane. Uczestnicy kółka podjęli się tego zadania wybierając 2 strony internetowe oferujące ciekawe propozycje. Zanim przystąpili do działania sprawdzili na czym polega tworzenie logo i jakie musi być dobre logo.

Uczniowie poznali złote zasady projektowania logo:

  1. Logo powinno przykuwać oko i zwracać na siebie uwagę. Przypomnij sobie logo komputerowego giganta Apple – nagryzione jabłko. Mały szczegół zadecydował o rozpoznawalności marki.
  2. Dobre logo musi być po prostu ładne i estetyczne. Na takie patrzy się z przyjemnością, a nie wymuszoną uwagą. 
  3. Logo powinno być czytelne i dobrze widoczne.
  4. Logo musi przywodzić na myśl pozytywne skojarzenia. Dotyczy to kształtów i przede wszystkim zastosowanej kolorystyki.
  5. Ważna jest także tematyka logo.
  6. Zapamiętywalność to jedna z najważniejszych cech dobrego logo. Wystarczy spojrzeć na logo najpopularniejszych światowych marek np. McDonalds, Apple czy Mercedes, by przekonać się, że im prostsze logo tym łatwiej je zapamiętać.

 

Istnieje wiele stron i programów przy pomocy których można zrobić logo. Wybraliśmy te, które są darmowe, proste i bez konieczności instalowania na komputerze. Dzięki nim przygotujemy naszą grafikę w ciągu kilku minut. Pierwsza z nich to:

Cooltext.com - Po wejściu na stronę od razu widzimy wszystkie możliwe szablony do wyboru. Po wybraniu jednego wpisujemy w przeznaczonym do tego miejscu tekst i wybieramy rozmiar czcionki, a następnie mamy możliwość edycji obrazka (koloru tła, liter, położenia, rozmiaru). Później wystarczy jedynie kliknąć „create logo” i już możemy pobrać go na komputer.

Textgiraffe.com - Jest to prosta strona – wystarczy wybrać jeden z szablonów, wpisać tekst i pobrać. Nie trzeba się logować, są tam kolorowe i radosne propozycje logo.  Jak już klikniemy na interesujący nas rozmiar obrazka, otworzy nam się w nowym oknie. Wtedy wystarczy kliknąć prawym przyciskiem „Zapisz obrazek jako…”, wybrać miejsce docelowe i cieszyć się nowym logo. Aby utworzyć logo kółka SpokoEnglish wybraliśmy właśnie te stronę, poniżej możecie zobaczyć nasz znak rozpoznawczy.

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny