Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PROJEKT EDUKACYJNY „CHOCZ BRIDGE - budujemy most międzypokoleniowy”

Utworzono dnia 29.04.2019

Projekt edukacyjny „CHOCZ BRIDGE- budujemy most międzypokoleniowy” realizowany był od stycznia do kwietnia 2019r. Projekt skierowany był do chętnych uczniów klasy V a i ich dziadków. Wnuki przekazywali dziadkom swoją wiedzę na temat technologii informatycznej oraz uczyli rozmówek w j. angielskim. Natomiast dziadkowie  uczyli wnuków praktycznych umiejętności przydatnych w życiu codziennym. W projekcie wnuki i dziadkowie uczyli się od siebie nawzajem, przez co budowali most międzypokoleniowy. Relacje wnuków z dziadkami to bardzo ważny aspekt życia rodzinnego. Kontakty z dziadkami dają dzieciom bardzo wiele miłości i satysfakcji.  Dobra relacja z wnukiem w wieku nie tylko szkolnym zapewni bardzo dobrą jej kontynuację w późniejszym czasie. Bardzo istotnym elementem projektu jest bezpośredni kontakt ucznia z jego dziadkiem/babcią oraz to, że mogą coś od siebie dać drugiej osobie. W proponowanym projekcie wnuki  jak i dziadkowie uczą się od siebie nawzajem, przez co pogłębiają swoje rodzinne relacje.

Pierwsze spotkanie odbyło się 21 stycznia 2019r. w dzień szczególny dla babci i dziadka. W tym dniu uczniowie przygotowali dwujęzyczny montaż słowno – muzyczny dla swoich dziadków. Następnie zaprezentowano wraz z uczniami cele projektu oraz ich działania. Wspólnie z babciami omówiłyśmy formy prezentacji ich umiejętności oraz ustaliłyśmy harmonogram projektu. Następnie  zaproszonych gości poproszono, aby naszkicowali portret swojego wnuka/ wnuczki. Później babcie pozowały do portretów swoich wnucząt. Wykonane szkice posłużyły do nauki słów w j. angielskim. Na podstawie własnoręcznie wykonanych portretów uczniowie uczyli swoje babcie wymowy części twarzy i części ciała. Na zakończenie spotkania babcie otrzymały portrety, by wspólnie z wnukami utrwalać słownictwo w domu.

Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się 15 lutego w Bibliotece Publicznej w Choczu babcie wykazały się wiedzą na temat części ciała i części twarzy wykonując ćwiczenia przygotowane przez uczniów. Rozwiązywały krzyżówki, wykreślanki, naklejały wyrazy na specjalnie przygotowane przez uczniów plansze. Następnie babcie zdobywały wiedzę poprzez technologię cyfrową. Uczniowie na tabletach przygotowali quizy w aplikacji Learning Apps na temat części ciała, kolorów i liczb do 10.

15 marca przyszedł czas, aby babcie wykazały się swoimi umiejętnościami i zdolnościami. Uczyły swoje wnuki krótkich rozmówek i wierszyków w j. rosyjskim, zaprezentowały wykonanie serwetek poprzez szydełkowanie, uczyły szycia na maszynie, gwary wielkopolskiej  oraz opowiadały w jaki sposób spędzały swój wolny czas w dzieciństwie.

26 kwietnia odbyło się ostanie podsumowujące spotkanie. Wnuczęta zorganizowały piknik dla swoich ukochanych babć. Pogoda dopisała, było piękne i słoneczne popołudnie. Babcie miały okazję zapoznać się z wyrazami na temat jedzenia. Wnuki wyciągając owoce, ciasteczka i napoje ze swoich koszy piknikowych uczyły babcie słów i zwrotów w j. angielskim. Na zakończenie projektu babcie otrzymały pamiątkowe dyplomy SUPERBABI. Autorzy projektu Milena Owczarek i Barbara Sobolewska, przy współpracy kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej p. Moniki Piłki dziękują babciom i ich wnuczętom za udział w tym przedsięwzięciu.

PROJEKT EDUKACYJNY „CHOCZ BRIDGE - budujemy most międzypokoleniowy”

Utworzono dnia 29.04.2019, 10:28

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny