DZIEŃ MARZYCIELA

Utworzono dnia 07.10.2022

"TO MOŻLIWOŚĆ SPEŁNIANIA MARZEŃ SPRAWIA,

ŻE ŻYCIE JEST TAKIE FASCYNUJĄCE." Paulo Coelho

8 września to Dzień Marzyciela. W tym dniu każdy bezkarnie może chodzić z głową w chmurach i zatracić się w swojej wyobraźni niczym Dyzio Marzyciel.

Podstawą jest to, aby nie bać się własnych pragnień, bo marzenia są tym co trzyma w nadziei, a spełnianie marzeń tym co uszczęśliwia. Oprócz spełniania własnych marzeń, wielką radość, również może sprawić spełnienie czyjegoś marzenia. Na ten aspekt, chciał zwrócić uwagę pan Sławomir Rybka- pomysłodawca Dnia Marzyciela. To co dla jednych jest banalne, czy nic nie kosztuje, dla drugich może być szczytem marzeń. W codziennej pogoni za własnymi sprawami, często można nie zwrócić uwagi o czym marzą osoby z najbliższego otoczenia. Czasem wystarczy przytulenie kogoś, poświęcenie czasu, zaangażowanie.

„Może właśnie dziś uda Ci się spełnić swoje i czyjeś marzenie” pod tym hasłem uczniowie z klas młodszych w ramach programu „ABC Dobrego Zachowania” świętowali DZIEŃ MARZYCIELA.  W tym dniu dzieci dużo opowiadały o swoich marzeniach, słuchały opowiadań i wierszy, między innymi utworu J. Tuwima „Dyzio Marzyciel”, słuchały muzyki i relaksowały się przy niej.  Dzieci pięknie zilustrowały swoje marzenia. Prace można podziwiać na gazetce na korytarzu szkolnym.

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy spełnienia marzeń tych dużych i tych małych.

DZIEŃ MARZYCIELA

Utworzono dnia 07.10.2022, 08:45