Maj 2023

Utworzono dnia 21.06.2023

W maju odbyło się 15. zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratorium Przyszłości".

Były to zajęcia:

1. Sejm Wielki i Konstytucja 3 Maja /Grzegorz Jagielski - VIIIB/
- Uczniowie wykonali prezentację multimedialną dotycząca Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie prezentacja została przedstawiona zespołowi klasowemu, dzięki czemu poszerzono wiedzę nt tego doniosłego wydarzenia z dziejów ojczystych.

2. Zapoznanie z budową i zasadami działania stacji lutowniczej. /ZRKT kl.7 - K.Bukowska/
- Uczniowie zapoznali się z instrukcją obsługi stacji lutowniczej i funkcjami tego urządzenia.

3. Polowanie... z obiektywem oraz redagowanie wersów o wiośnie. /j.polski kl. 6a - E. Kornacka/
- Uczniowie pracowali w terenie, szukali symptomów wiosny, wykonywali zdjęcia oraz na łonie natury tworzyli środki poetyckie (epitety, porównania i metafory) i krótkie wiersze o wiośnie.

4. Czekolada nie zadaje pytań i nie ocenia, czekolada rozumie... /zrk, kl. 6b E. Fagasińska/
- Uczniowie klasy 6b w ramach zajęć rozwijających kompetencje przygotowali gorącą czekoladę z piankami. Zajęcia rozpoczęli od obejrzenia prezentacji multimedialnej „Jak powstaje czekolada?”. Dowiedzieli się że, czekolada jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa. Zmniejsza zmęczenie, poprawia nastrój, dodaje energii, łagodzi stres, opóźnia procesy starzenia, chroni przed nowotworami. Pobudza nasz układ nerwowy, a także wspomaga pracę nerek i mózgu.

5. Montaż prostych obwodów elektrycznych /W.Wegner - ZRK kl. VIII b/
- Uczniowie podczas zajęć tworzyli proste obwody elektryczne, wykorzystując szkolne zestawy do nauki elektroniki Arduino zawierające kontrolery oraz różne czujniki i akcesoria.

6. Nagrywamy słuchowisko. /j. polski kl. 5a - E.Kornacka/
- Uczniowie podczas lekcji języka polskiego nagrywali słuchowisko pt.” Proces przeciwko pociotkowi”. Czytali tekst z podziałem na role i wcielali się w postacie: oskarżonego, obrońcy, prokuratora, wujny i sędziego.

7. Wiosenne zwyczaje: zdrowe koktajle /zrk 8a - A.Wechman/
- Uczniowie samodzielnie dobrali składniki koktajli według własnych preferencji. Odpowiedzialni byli za zachowanie porządku i higieny podczas przygotowań.

8. Obliczanie kosztu użytkowania wybranych urządzeń elektrycznych /fizyka 8b - K.Hernes/
- Uczniowie na wybranych urządzeniach elektrycznych odnajdywali ,,tabliczki znamionowe” z mocą tego urządzenia( grill elektryczny, blender, opiekacz)  szacowali czas wykonania potrawy i na tej podstawie obliczali koszt jej przygotowania.

9. Przemyślane słówka /język niemiecki - kl. 7; A.Wechman/
- Uczniowie dobierali ze słownika internetowego wyrazy w języku niemieckim, aby przedstawić je za pomocą prostego rysunku. Używali w tym celu laptopa.

10. Przygotowanie materiałów do prezentacji o kapliczkach w parafii św. Andrzeja Ap. w Choczu /kl. 4a i b - Anetta Orlicka/
- Zajęcia realizowane w klasie 4 a i b, podczas wspólnego wyjścia uczniowie samodzielnie robili zdjęcia kapliczek w naszej okolicy (park przy Placu 1-go maja oraz skwer przy ulicy Kaliskiej)

11. Montaż i obsługa szkolnego sprzętu nagłośnieniowego /W. Wegner - ZRK kl. VIII b/
- Uczniowie uczyli się prawidłowo rozłożyć, podłączyć oraz obsługiwać szkolny sprzęt nagłośnieniowy z wykorzystaniem mikrofonów i źródeł zewnętrznych (telefon, laptop).

12. Do biegu, gotowi, start! /zrk, kl. 6b - E. Fagasińska/
- Uczniowie w ramach zajęć rozwijających kompetencje wykonali korony, którymi ozdobią swoje głowy podczas V biegu Kazimierza Wielkiego. To jeden z biegów w ramach  Królewskiej Karety 2023. Przygotowanie udokumentowali sesją fotograficzną przy rzeźbie Króla Kazimierza na szkolnym holu.

13. Schulsystem - system szkolnictwa w Niemczech. /ZRK 5a - A. Wechman/
- Uczniowie rozwiązywali test wiedzy o systemie szkolnictwa udostępniony przez laptop na rzutniku. Treść pytań dostępna była dla wszystkich równocześnie, co dawało równe szanse na zebranie punktów za prawidłowe rozwiązania.

14. W niemieckiej szkole - nazwy zajęć szkolnych. /ZRK 5b - A. Wechman/
- Uczniowie ćwiczyli słownictwo - drogą dedukcji dopasowywali obrazki do niemieckich słówek. Zastosowali laptop i rzutnik, użyli internetowej platformy.

15. Wywiad /ZRK -klasa 6a Agnieszka Kaczkowska/
- Uczniowie przeprowadzali wywiady w języku angielskim.

Maj 2023

Utworzono dnia 21.06.2023, 12:48