WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

Utworzono dnia 23.09.2018

Już po raz dwunasty młodzież z Zespołu Szkół w Choczu wzięła udział w polsko - niemieckiej wymianie uczniów z partnerską szkołą Oberschule Wiefletsede z Dolnej Saksonii.

Wraz z rodzinami uczennice i uczniowie spędzili trzy dni, prawdopodobnie te same pary spotkają się w zimie, podczas rewizyty. Wzruszającym punktem rodzinnego programu była możliwość kibicowania polskiej drużynie koszykówki w Oldenburgu na hali EWE Arena.

Dwudziestoosobowa grupa wraz ze swoimi niemieckimi gospodarzami uczestniczyła w zajęciach z muzyki, majsterkowania i techniki, a dyscypliny sportowe w szkolnej hali i na basenie budziły ducha rywalizacji. Dziewięciodniowa wycieczka upływała nie tylko na poznawaniu rodzinnych i szkolnych realiów, ale też na doświadczeniach krajoznawczych, gra miejska w Oldenburgu i przejście po dnie Morza Północnego podczas odpływu, są również stałymi punktami programu przygotowanego we współpracy niemieckich i polskich nauczycieli. W tym roku członkowie strzelnicy Wiefelstede odebrali szczególne podziękowania za wieloletnią współpracę i życzenia z okazji 125. jubileuszu swojej działalności. Nowością tegorocznego programu było spotkanie młodzieży z właścicielami sklepu spożywczego z polskimi produktami. W ojczystym języku można było porozmawiać również z zaprzyjaźnionym ze szkołą instruktorem samoobrony.

Burmistrz gminy Wieflestede, Jörg Pieper, podczas podsumowania siedmiodniowego pobytu polskich uczniów, podkreślił wartość wymiany, honorowej pracy koordynatorów i opiekunów oraz znaczenie porozumienia narodów w młodym pokoleniu.

Więcej wkrótce w zakładce Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

Utworzono dnia 23.09.2018, 17:21