SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA SZKOLNYM DNIEM SPORTU

Utworzono dnia 01.06.2018

1 czerwca w Zespole Szkół w Choczu  upłynął na sportowo. Po dwóch lekcjach uczniowie z wychowawcami i pozostałymi nauczycielami  udali się na boisko.

Dyrekcja ZS w Choczu, działające przy szkole Stowarzyszenie Kultura i Turystyka dla Młodych oraz Rada Rodziców zaprosili do aktywnego spędzenia  święta uczniów i rodziców.

Pani dyr. Alina Banaszak powitała serdecznie uczniów świętujących tego dnia oraz przybyłych rodziców. Następnie odbyła się rozgrzewka poprowadzona przez pana Macieja Kornackiego i Bieg indywidualny, w którym startowały chętnie dzieci z wszystkich klas oraz Bieg rodzinny, do którego przystąpiły rodzinne zespoły.

W Biegu indywidualnym:

W 1. kategorii wiekowej wygrali :

1m. Wiktor Woldański, 2m. Kamil Kubiak, 3m. Jan Rybarczyk;

W 2. kategorii:

1m Maksymilian Czapski. 2m. Szymon Sowiński, 3m. Michał Wysocki

W 3 kategorii:

1m. Kamil Piasecki, 2m. Piotr Tyczyński, 3m. Mikołaj Martyna;

W 4. kategorii:

1m. Bartosz Rybarczyk, 2 m. Oskar Szkudlarek, 3m. Igor Bisiorek.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali w nagrodę kupony na pizzę w pizzerii „Toscania” w Choczu ufundowane przez Radę Rodziców. Przedstawicielki RR, panie: Monika Piłka, Emilia Szkudlarek i Anna Woldańska pogratulowały zwycięzcom i wręczyły nagrody.

Nad przebiegiem biegów czuwała p. Elżbieta Kornacka wspierana przez wuefistów, wychowawców i rodziców.

Po wysiłku wszyscy uczestnicy udali się do stoiska przygotowanego przez mamy z RR, by skosztować pysznych gofrów, zjeść popcorn i ugasić pragnienie wodą. Można też było poczęstować się smacznymi, zdrowymi i orzeźwiającymi owocowymi sałatkami przygotowanymi przez członków Klubu Miłośników Zwierząt pod opieką p. Agnieszki Parzysz i wspierających nauczycielek. Dzieci zebrały ponad 130 zł. Pieniążki z akcji przekazane zostaną  na karmę do schroniska w Pleszewie.

Następnie uczniowie klas starszych podjęli rywalizację o puchar ufundowany przez p. dyr. Alinę Banaszak. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach (grali w piłkę siatkową, piłkę nożną i kwadranta). Nad przebiegiem rozgrywek czuwał p. Zbigniew Jaruszewski wspierany przez nauczycieli.

Klasy młodsze pod czujnym okiem wychowawczyń wzięły udział w rywalizacjach zespołowych. Wszystkie dzieci z klas I-III podzielone były na drużyny. Każdy zespół brał udział aż w pięciu konkurencjach. Po dobrej zabawie otrzymali  gromkie brawa i dyplomy.  Potem udali się ponownie  na boisko, by „zużyć” resztę energii na dmuchańcach.  O sprawny przebieg rozgrywek klas młodszych zadbała p. Barbara Jaruszewska.

Na zakończenie spotkania  wręczone zostały Puchary Dyrektora Szkoły:

1 kat. Klasa V,  2 kat. Klasa VIIb i w 3 kat. Klasa IIb z małym wsparciem :)

oraz wręczone nagrody za bieg dla drużyn rodzinnych. Zespoły te otrzymały kupony na rodzinny posiłek w Restauracji „Piotruś” w Choczu oraz pizzerii „Toscania” w Choczu ufundowane przez właścicieli tych lokali i pewnego anonimowego sponsora.

Nagrody do zrealizowania w Restauracji „Piotruś” otrzymali:

Wiktoria z rodziną!  Gabrysia z rodziną! Klaudia z rodziną! Julia z rodziną! Amelia z rodziną! Maksymilian z rodziną!

Nagrody do zrealizowania w pizzerii „Toscania” otrzymali:

Szymon z rodziną! Antek z rodziną! Janek z rodziną! i … Szymek z rodziną!

KOCHANI W RODZINIE SIŁA! RODZINA TO PODSTAWA!

O oprawę muzyczną imprezy i prowadzenie oraz fotorelację z niej zadbali: Dawid Górczyński dj, prowadzące i fotografki: Marcelina Mączka i Wiktoria Lisiecka.  Dziękujemy p. Wojcechowi Wegnerowi za przygotowanie sprzętu.

Było ciepło, gorąco, a  temperatura na zewnątrz wycisnęła z wszystkich sporo potu. Skończyło się dla wszystkich bezpiecznie. Aktywny rodzinny Dzień Dziecka przebiegł  szczęśliwe.

Wiecej fotek na fb stronie stowarzyszenia

SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA SZKOLNYM DNIEM SPORTU

Utworzono dnia 01.06.2018, 22:11