STYPENDIA BURMISTRZA GMINY CHOCZ

Utworzono dnia 13.09.2019

W dniu 12 września 2019 r. w Zespole Szkół w Choczu odbyło się oficjalne wręczenie stypendium naukowego.
W gali stypendialnej uczestniczył Burmistrz Gminy, Rodzice, Nauczyciele, Dyrekcje Szkół oraz Stypendyści.

Podczas uroczystości Burmistrz Gminy Chocz nie krył dumy z faktu, że w naszej gminie mamy tak uzdolnione dzieci i młodzież.

Naszym uzdolnionym uczniom Pan Marian Wielgosik Burmistrz Gminy Chocz życzył kolejnych sukcesów.

Z kolei przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego mówiły: „Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach”.

Bardzo dziękujemy Naszej młodzieży i ich opiekunom za przygotowania tej podniosłej uroczystości: Julii Rybarczyk i Amelii Sowińskiej przedstawicielkom Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Choczu za prowadzenie gali stypendialnej oraz ich opiekunce Pani Katarzynie Marciniak za przygotowanie scenariusza oraz wykonanie artystycznego wystroju, Chórowi Szkolnemu pod opieką Pani Katarzyny Bukowskiej za występ oraz Panu Wojciechowi Wegnerowi za nagłośnienie uroczystości.

Stypendium Burmistrza Gminy Chocz przyznaje się w formie pieniężnej i wypłaca jeden raz w roku, po zakończeniu roku szkolnego. Stypendium otrzymało 82 uczniów z terenu gminy w wysokości 500 zł.

Jeszcze raz wyróżnionym uczniom, mieszkańcom naszej gminy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Stypendium przyznaje się uczniowi, który:
1. zamieszkuje na terenie gminy Chocz, oraz
2. uczęszcza do klasy IV,V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej; uczęszcza do klasy III gimnazjum, oraz uczniom szkoły ponadgimnazjalnej oraz
3. spełnił przynajmniej jeden z następujących kryteriów:
• w wyniku klasyfikacji rocznej za dany rok szkolny uzyskał średnią rocznych ocen klasyfikacyjnych co najmniej 5,20 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych;
• w wyniku klasyfikacji rocznej za dany rok szkolny uzyskał średnią rocznych ocen klasyfikacyjnych co najmniej 4,80 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych;
• w danym roku szkolnym był finalistą olimpiady: interdyscyplinarnej, przedmiotowej, z przedmiotów dodatkowych lub olimpiady tematycznej, w zawodach trzeciego stopnia i w wyniku klasyfikacji rocznej za dany rok szkolny uzyskał średnią rocznych ocen klasyfikacyjnych co najmniej 4,00;
• w danym roku szkolnym był finalistą turnieju obejmującego problematykę związaną z przygotowaniem do podjęcia pracy zawodowej, w zawodach trzeciego stopnia i w wyniku klasyfikacji rocznej za dany rok szkolny uzyskał średnią rocznych ocen klasyfikacyjnych co najmniej 4,00

STYPENDIA BURMISTRZA GMINY CHOCZ

Utworzono dnia 13.09.2019, 21:32