SPOTKANIA INTEGRACYJNE KLASY IV A

Utworzono dnia 07.11.2017

Spotkanie integracyjne w pizzerii „TOSCANIA

Dnia 4 października 2017r. klasa IV A wybrała się wraz z wychowawczynią panią Mileną Owczarek na spotkanie integracyjne do pizzerii „TOSCANIA" w Choczu, której właścicielką jest pani Natalia Klauza-Jangas. Właścicielka lokalu miło nas powitała i pokazała nam jak wypieka się pyszną pizzę. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość  zrobienia własnej pizzy,  którą z uśmiechem na ustach smacznie zjadali. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, po czym klasa IV A wróciła do szkoły.

Klasowe wyjście do regionalnej malarki

Dnia 19 października 2017r. odbyło się wyjście klasy IV A do pracowni miejscowej malarki pani Magdaleny Drytkiewicz. Artystka maluje bardzo piękne i interesujące obrazy oraz wykonuje wspaniałe witraże, które wzbudziły zachwyt uczniów. Malarka opowiadała dzieciom, że malarstwem interesuje się od dzieciństwa dlatego też kształciła się w tym kierunku. Liczne obrazy przykuwały uwagę wszystkich uczestników spotkania. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć przepięknie urządzony dom malarki, w którym na ścianach wisiały obrazy namalowane przez panią Magdalenę. Dziękujemy pani M. Drytkiewicz za bardzo miłe przyjęcie i zaprezentowanie nam tych wspaniałych dzieł.

Spotkanie integracyjne w pizzerii

25 października 2017 r. ponownie udaliśmy się na spotkanie integracyjne do pizzerii „TOSCANIA" w Choczu. Tym razem , w grupach 5 osobowych dzieci wykonywały zdobienie dyni na Hallowen oraz czekoladowych babeczek . Technika była dowolna a wszystkim uczniom to zadanie bardzo się spodobało i sprawiło wiele radości. Na koniec spotkania właścicielka pani Natalia poczęstowała wszystkich halloweenowymi żelkami, które ze smakiem zjadaliśmy;-) Bardzo serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i smaczny poczęstunek.

Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie

31 października pojechaliśmy do kopalni soli w Kłodawie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od prelekcji na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Później zjechaliśmy windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia  niezapomniane wrażenia). Pod powierzchnią szliśmy wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzeliśmy wyeksploatowane komory solne, grotę Draculi, wysłuchaliśmy legendy o Sali i skarbniku kopalni, który spełnia życzenia. Mieliśmy  możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Notatki sporządził Gracjan Woliński

SPOTKANIA INTEGRACYJNE KLASY IV A