Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Choczu Zespół Szkół w Choczu

PRZESŁANIE DRUŻUNY HARCERSKIEJ "BŁĘKITNE SZEREGI IM. GEN. WŁ. ANDRESA"

Utworzono dnia 22.12.2020
Czcionka:

Słowo od drużyny harcerskiej „Błękitne Szeregi”

Niemal wszystkie wydarzenia – kościelne czy świeckie, wspólnotowe czy indywidualne – A.D. 2020 poprzedzone są formułą: „inaczej niż zazwyczaj”. Trwają już przygotowania do uroczystego świętowania Bożego Narodzenia. Kiedy cały świat wzdycha w pandemicznym ucisku, wielu naszych Bliskich konfrontuje się boleśnie ze słabością własnego ciała i psychiki, a niekiedy także my sami doświadczamy wielowymiarowych cierpień i poczucia niepewności, dociera do nas z groty z Bazyliki Narodzenia w Betlejem, w Palestynie, mały Płomień Nadziei jako Światło Służby.

Jeszcze raz podejmując sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju bezpośrednio przed Świętami, chcemy służąc, zanieść ciepło Jezusowego płomienia do polskich domów, kościołów, urzędów, by ze świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozjaśniały zakamarki pomieszczeń, w których żyjemy, uczymy się, pracujemy i modlimy, ale przede wszystkim ludzkich serc gotowych do przyjęcia Jezusa i Jego miłości.

Dzisiaj nasi Bracia i Siostry potrzebują naszej Służby, której znakiem jest Betlejemskie Światło Pokoju, naszej bliskości, odwagi i świadectwa. Zanosząc Światło z Betlejem w tym roku, staramy się pomóc przezwyciężyć poczucie niepewności, przyczyny zamykającego ludzi lęku. Niech ten mały płomień, znak, że „Pan jest blisko”, wypełni czas oczekiwania na narodzenie się Boga, który uleczy, odnowi i umocni spragnioną autentycznego zbawienia Ludzkość.

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju, w której co roku bierzemy udział, jest przekazywaniem nadziei. Ogień, zapalany w miejscu narodzenia Chrystusa, ma przypominać nam o Jego przyjściu na świat.Niech Betlejemskie Światło Pokoju, które przynieśliśmy do Kościoła rozświetli Wasze domy, w sercach zagości miłość, a na twarzach pojawi się uśmiech.

Niech ten magiczny czas świąt Bożego Narodzenia przyniesie Pani Dyrektor i współpracownikom oraz całej społeczności szkolneji ich rodzinom wyciszenie, radość i nadzieję na lepsze jutro. Niech każda chwila dostarcza niezapomnianych wrażeń, w Nowym Roku 2021 wiele zdrowia, radości i sukcesów.

Czuwaj!

Harcerze i harcerki z drużyny „Błękitne Szeregi” im. generała Władysława Andersa

wraz z druhną drużynową Katarzyną Marciniak

Dołączamy nagranie - Otwórz nagranie

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 478

W poprzednim tygodniu: 493

W tym miesiącu: 1297

W poprzednim miesiącu: 2550

Wszystkich: 137094