PODSUMOWANIE PROGRAMU EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO „ABC DOBREGO ZACHOWANIA”

Utworzono dnia 04.06.2018

30 maja 2018r. pod hasłem „ Piękna jest przyjaźń i pomoc drugiemu człowiekowi” odbyło się podsumowanie programu „ABC Dobrego Zachowania”, który realizowany był  w klasach I-VII i Gimnazjum. Celem głównym było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w życiu codziennym, w różnych sytuacjach. Wszystkie zadania ujęte w harmonogramie zostały zrealizowane. A oto działania, które zostały podjęte przez uczniów i nauczycieli:

1. Wszyscy wychowawcy przypomnieli zasady dobrego zachowania i wspólnie z wychowankami napisali  „Kodeks dobrego zachowania”.
  2. Propagowano zasady kulturalnego zachowania  podczas zajęć dydaktycznych, zajęć pozalekcyjnych i wycieczek.
  3. Zamieszczano artykuły dzieci nt. właściwego zachowania w  „Małej Gazetce” w dziale „ABC dobrego wychowania”
  4. 6 października klasy pierwsze oraz przedszkolaki obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu.
  5. 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu wyeksponowano „Magiczne słowa” - zwroty grzecznościowe w języku polskim, angielskim i niemieckim w gablocie.
  6. W grudniu odbyły się warsztaty dla uczniów z klas IV „Stoliczku, nakryj się – dobre maniery przy stole.”
  7. Pisaliśmy listy i pocztówki do koleżanki Klaudii i kolegi Piotrka.
  8. W styczniu odbył się konkurs plastyczny dla kl.I-III i gimnazjum „Ubiór na różne okazje” (strój galowy, sportowy, balowy, teatralny) oraz konkurs dla gimnazjum „Strój szlachecki”.
  9. Przeprowadzano na lekcjach informatyki  pogadanki na temat dobrych manier w Internecie –„Dzieci w sieci dobrych manier”- uczniowie stworzyli netykiety.
  10. W marcu odbył się konkurs recytatorski dla kl.I-III  „Dobre wychowanie wierszem”.
  11. W bibliotece szkolnej można było podziwiać wystawę książek „Savoir-vivre dla dzieci”.
  12. W klasach III uczniowie wykonali poradniki dobrych manier „Dobre zachowanie w domu i w szkole”,
  13. W klasach I-III odbył się konkurs plastyczny nt. bezpieczeństwa w czasie wakacji.

W ramach programu odbył się również konkurs na DAMĘ I DŻENTELMENA klasy.

W roku szkolnym 2017/2018 damą i dżentelmenem klasy I-III zostali:

Klasa Ia- Zofia Owczarek i Wiktor Woldański

Klasa Ib – Maja Taczała i Robert Kaczmarek

Klasa II- Magdalena Dropińska i Kacper Parzyński

Klasa IIIa- Marta Kubasik i Michał Dziatkiewicz

Klasa IIIb – Agata Burnat i Igor Zybała

Damą i dżentelmenem klas IV-VII zostali:

Klasa IVa – Klaudia Kubiak i Mateusz Siwy

Klasa IVb – Joanna Witczak i Dominik Latański

Klasa V- Julia Rybarczyk i Kamil Heronimczak

Klasa VI Aldona Czajczyńska i Jakub Wolski

Klasa VIIa- Olga Obecna i Michał Banaszak

Klasa VIIb- Dominika Kaźmierska i Filip Andrzejczak

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pani G.Skałeckiej i U.Piaseckiej, a wykonany przez dzieci z klasy pierwszej.

Koordynator programu Milena Owczarek dziękuje  uczniom, nauczycielom i dyrekcji za udział w tym programie.

PODSUMOWANIE PROGRAMU EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO „ABC DOBREGO ZACHOWANIA”

Utworzono dnia 04.06.2018, 13:47

Lipiec 2018