PODSUMOWANIE PROGRAMU EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO „ABC DOBREGO ZACHOWANIA”

Utworzono dnia 20.06.2017

Program edukacyjno- wychowawczy „ABC dobrego zachowania” realizowany był  w klasach I-VI i Gimnazjum. Celem głównym było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w życiu codziennym, w różnych sytuacjach. Wszystkie zadania ujęte w harmonogramie zostały zrealizowane. A oto działania, które zostały podjęte przez uczniów i nauczycieli:

1. Wszyscy wychowawcy przypomnieli zasady dobrego zachowania i wspólnie z wychowankami napisali  „Kodeks dobrego zachowania”.
  2. Propagowano zasady kulturalnego zachowania  podczas zajęć dydaktycznych, zajęć pozalekcyjnych i wycieczek.
  3. Zamieszczano artykuły dzieci nt. właściwego zachowania w  „Małej Gazetce” w dziale „ABC dobrego wychowania”
  4. 10.listopada odbyło się spotkanie z policjantem na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze pieszych oraz rowerzystów oraz o tym, jak należy zachowywać się w szkole.
  5. 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu „Magiczne słowa” oraz wyeksponowano zwroty grzecznościowe w języku polskim, angielskim i niemieckim w gablocie .
  6. 12.grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas I-III „Co robi dobrze wychowane dziecko?”
  7. W grudniu pisaliśmy listy i pocztówki do koleżanki Klaudii.
  8. Przeprowadzano na lekcjach informatyki  pogadanki na temat dobrych manier w Internecie – uczniowie stworzyli netykiety
  9. Przeprowadzono „Mały kurs kindersztuby” połączony z prezentacją multimedialną w świetlicy szkolnej.
  10. Przeprowadzono pogadanki na temat  PEGI – klasyfikacji gier komputerowych. W  tym celu stworzono ankiety dla rodziców i uczniów, przygotowano szkolenie dla wychowawców „Niebezpieczeństwo w Internecie”, uczniowie przygotowali ulotki informacyjne o PEGI, wychowawcy klas otrzymali scenariusz lekcji wychowawczej  nt. zagrożeń w Internecie.
  11. 25.stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z reprezentantami PSP w Pleszewie oraz ratownikami WOPR nt. "Bądźmy bezpieczni zimą"
  12. Przeprowadzono pogadankę i wykonano gazetkę ścienna w świetlicy szkolnej na temat „Twoje słowa i gesty mają znaczenie”.
  13. W marcu odbył się konkurs recytatorski dla kl.I-III  „Dobre wychowanie wierszem”.
  14. W bibliotece szkolnej można było podziwiać wystawę książek „Savoir-vivre dla dzieci”.
  15. Dla klas I-III odbył się konkurs na najładniejszą książeczkę: „Dobre zachowanie w domu i w szkole” , uczniowie z klas IV – VI wyeksponowali swoje wiersze o dobrym zachowaniu na gazetce na korytarzu szkolnym jak również umieścili artykuł w gazetce szkolnej na temat „Cała prawda o krawacie.”
  16. W klasach I-III odbył się konkurs plastyczny nt. bezpieczeństwa w czasie wakacji.Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:
    1. Nikola Durska kl.I
    2. Zuzanna Gierałkakl.IIb
    3. Jakub Leśnierowskikl.IIb
    4. Kacper Abramowicz kl.IIb
    5. Jakub Woldańskikl.IIa
    6. Aleksandra Szkudlarek kl.IIIa
    7. Marta Malińska kl.IIIa
    8. Bartosz Socha kl.IIIa
    9. Maksymilian Czapski kl.IIIa
    10. Michał Wysocki kl.IIIb
    11. Magdalena Mądreckakl.IIIc

W ramach projektu odbył się również konkurs na DAMĘ I DŻENTELMENA klasy.

W roku szkolnym 2016/2017 damą i dżentelmenem klasy I-III zostali:

Klasa I- Nikola Durska  i  Aleksander Sobczak

Klasa IIa – Marta Kubasik i Michał Szejner

Klasa IIb- Aleksandra Jeziorańska i Patryk Raczyk

Klasa IIIa- Julia Woitaliek i Gracjan Woliński

Klasa IIIb – Gabriela Woldańska i Jan Kantek

Klasa IIIc- Nikola Brzezińska i Wiktor Wilczyński

Damą i dżentelmenem klas IV-VI zostali:

Klasa IV- Julia Rybarczyk i Jakub Latański

Klasa V- Aleksandra Boruszczak i Igor Kałużny

Klasa VIa Emilia Szejner i Jakub Flisiński

Klasa VIb – Aleksandra Kaźmierska i Miłosz Siwy

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Uczniowie z klasy III zaprezentowaliinscenizację bajki „Wróżki”.Dziękujemy uczniom klasyIII i paniom za przygotowanie przedstawienia.

Nie zapominajmy o dobrym zachowaniu,

ponieważ kultura i szacunek tworzą twój dobry wizerunek.

Koordynator projektu Milena Owczarek dziękuje  uczniom, nauczycielom i dyrekcji za udział w projekcie.

PODSUMOWANIE PROGRAMU EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO „ABC DOBREGO ZACHOWANIA”

Utworzono dnia 20.06.2017, 13:23

W poprzednim miesiącu: 1960