LEKCJA W TEATRZE - AFERA U FRYZJERA

Utworzono dnia 19.12.2017

Dnia 15 grudnia 2017 roku wraz z uczniami klas trzecich byłam w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na sztuce Paula Portnera pt. "Szalone nożyczki", wyreżyserowanej przez Marcina Sławińskiego.

"Szalone nożyczki" to komedia kryminalna. Policjanci prowadzą śledztwo, gdyż zamordowano Izabelę Richter- znaną pianistkę. Akcja dzieje się w salonie fryzjerskim Tonia Wziętego. W jego rolę wcielił się Dawid Lipiński, który ma zwariowaną osobowość i jest bardzo rozkojarzony. Atrakcyjności sztuce dodaje fakt, iż akcja dzieje się "tu i teraz", czyli w Kaliszu, a publiczność ma wpływ na fabułę. Widzowie pomagają w przeprowadzeniu dochodzenia oraz wybierają zakończenie. Świetnie wcielili się w role Zbigniew Antoniewicz ( Edward Wurzel - handlarz antykami), Agnieszka Dzięcielska (Helena Dąbek- żona znanego posła), Michał Wierzbicki (komisarz przeprowadzający śledztwo), Wojciech Masacz (drugi z policjantów), a także Agnieszka Dulęba- Kasza (Barbara- fryzjerka). Świetnie w roli pomocnika policjantów spisała się nasza koleżanka Patrycja Jabczyńska.

Tym razem publiczność zdecydowała o winie Barbary Markowskiej. Bardzo podobała mi się scenografia wykonana przez Wojciecha Stefaniaka.

Uważam, że spektakl pt. "Szalone nożyczki" jest wspaniały, intrygujący i zabawny. Myślę, że pojadę jeszcze na tę sztukę. Może będzie inne zakończenie …?  /Oliwia/

Po wizycie w teatrze uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w konkursie na sprawozdanie –recenzję z przedstawienia.

Wyróżnienia otrzymały dziewczyny: Oliwia Banaszak, Patrycja Jabczyńska, Adrianna Żółtowska.

Pozostali uczniowie, którzy napisali prace otrzymali słodkie upominki.

LEKCJA W TEATRZE - AFERA U FRYZJERA

Utworzono dnia 19.12.2017, 09:25