KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Utworzono dnia 11.12.2017

10 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Choczu we współpracy ze społecznością szkolną.

Każdy przybyły gość mógł podziwiać i zakupić przepięknie wykonane stroiki świąteczne, choinki i ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów, rodziców, WTZ w Nowolipsku i indywidualnych twórców. W kawiarence czekał poczęstunek - gorące napoje, słodkości i czerwony barszcz. Na swym tronie zasiadł Św. Mikołaj, który czytał i zatwierdzał listy od dzieci oraz częstował słodyczami. Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatch prowadzonych przez wolontariuszy "Ciepłe serca" z opiekunkami Anną Klauza i Katarzyną Burchacką oraz członków samorządu uczniowskiego z opiekunką Joanną Pietrygą. Po sali krążyły śnieżynki, było malowanie twarzy, pojawiły się też elfy - za co dziękujemy Fundacji Pomocy Dzieciom Humana.

Kulminacyjnym momentem tego dnia było przedstawienie "W oczekiwaniu na Św. Mikołaja" przygotwane przez naszych uczniów pod kierunkiem pań Anny Mielcarek i Anetty Orlickiej oraz Katarzyny Bukowskiej. Zachwytem i gromkimi brawami widowni zakończył się występ, którego finałem był taniec grupy śnieżynek.

Po przedstawieniu rozstrzygnięto konkursy na najpiękniejszą zawieszkę choinkową (ponad 130 prac). Najwięcej emocji przyniósł wybór najpiękniejszej Bombki i Choinki XXL, które przygotowały wszystkie klasy i grupy przedszkolne. Tu wyboru dokonali sami uczestnicy kiermaszu, którzy podczas zakupów otrzymywali specjalnie przygotowane kupony do głosowania. Zdaniem publicznośći najpiękniejsze były prace klasy I szkoły podstawowej (bombka) oraz IVa (choinka). Nagrodą dla tych klas są specjalne warszaty tematyczne, które, jak wyjaśniła prowadząca tę część przewodnicząca Rady Rodziców Monika Piłka, sami sobie wybiorą.

W imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół w Choczu i Rady Rodziców dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tak udanej imprezy.

Profesjonalną fotorelację przygotował Vision-R Robert Czajczyński, za co serdecznie dziękujemy. Mamy też sporo zdjęć pamiątkowych zrobionych szkolnym aparatem. Zapraszamy do galerii.

GALERIE:

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY - ZSCHOCZ