„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, ALE O KARTCE PAMIETAJ”

Utworzono dnia 18.12.2018

W grudniu 2018r. uczniowie klas IV a, V b, VI, VII b Szkoły Podstawowej i klas III Gimnazjum w Choczu włączyli się w realizację ogólnopolskiego projektu  „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE,  ALE O KARTCE PAMIĘTAJ”. Jej organizatorem była Fundacja Dbam o Mój Z@sięg. W szkole koordynatorem została pani Dorota Chraplak.

Otrzymaliśmy z Fundacji 100 pocztówek świątecznych i okazało się ,że wszyscy, którym zaproponowaliśmy udział, chętnie włączyli się do działań pod kierunkiem p. D. Chraplak I Elżbiety Kornackiej . W szkole rozwiesiliśmy plakaty informujące o akcji. Uczniowie przygotowali piękne, oryginalne życzenia oraz ozdobili kartki według indywidualnych pomysłów, aby dodać coś od siebie. Wcześniej w domu, wspólnie z Rodzicami wybrali adresatów życzeń. Głównie byli to wujkowie, ciocie, przyjaciele i znajomi np. z wakacji. Tak było w przypadku klas młodszych. Starsi przygotowali życzenia dla 39 wychowanków Domu Dziecka w Pleszewie, 36 podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  oraz Klubu Seniora. Odzew był tak wielki, że zakupiliśmy dodatkowe kartki, by nikt nie został bez odrobiny życzliwości na ten szczególny czas Świąt.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, bo dzielenie się nawet miłym słowem, daje każdemu wiele radości. Ponadto przypomnieliśmy sobie wszyscy jak wspaniałym zwyczajem jest wysyłanie kartek pocztą tradycyjną. Niestety zwyczaj ten zanika na rzecz życzeń wysyłanych za pomocą telefonów. Uczniowie klasy VB udali się nawet osobiście, z p. D. Chraplak,  na pocztę, by wysłać swoje życzenia w ten tradycyjny sposób. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi uczniowie chętniej będą pisać nie tylko pocztówki, ale również listy do bliskich. /Dorota Chraplak/

„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, ALE O KARTCE PAMIETAJ”

Utworzono dnia 18.12.2018, 10:54

Styczeń 2019