325 UCZESTNIKÓW AKCJI PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

Utworzono dnia 17.10.2017

W poniedziałek, 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Na terenie całego kraju Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  oraz organizacja Ratujemy i Uczymy Ratować, przeprowadzają akcję  bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób . Podobnie jak w roku ubiegłym,  uczniowie z naszej szkoły wzięli w niej udział. O tej samej porze, od 12.00 do 12.30 , kilkadziesiąt tysięcy osób na terenie Polski ,uczyło się   przeprowadzać zabiegi ratujące życie.  Głównym celem tego projektu jest wspólne promowanie nauki pierwszej pomocy, ponieważ, nie ma co ukrywać, że ta wiedza w polskim społeczeństwie wciąż nie stoi na najwyższym poziomie. Wierzymy ,że dzięki takiemu oswajaniu się z przywracaniem oddechu, nikt z Nas nie zawaha się tego zrobić , gdy zajdzie potrzeba ratowania czyjegoś życia. Akcja cieszyła  się ogromnym zainteresowaniem, na sali gimnastycznej spotkali się   uczniowie naszej szkoły i dwie grup przedszkolaków. Największą lekcję poprowadził ratownik medyczny pan Dominik Kołaski a wspierali go  zaproszeni ratownicy z Pleszewa i pielęgniarka. Na sali korekcyjnej odbyła się lekcja dla grupy p. K. Wróblewskiej. Najmłodsi trenowali na swoich misiach, przyniesionych tego dnia z domu. Nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwali nauczyciele, młodzi strażacy ochotnicy oraz wolontariusze z grupy” Ciepłe serca”. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Kultura i Turystyka dla Młodych przy ZS w Choczu, a głównymi koordynatorami akcji były w tym roku panie Dorota Chraplak i Katarzyna Burchacka. Na zakończenie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej , gdzie pojawiła się także Mrówka, przedstawicielka sponsora tej imprezy. Wręczone zostały podziękowania dla nauczycieli, ratowników , sponsora. Organizatorzy i uczestnicy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia.  Mamy nadzieję, że uczestnicy będą RATOWAĆ  , jeśli zajdzie kiedyś taka potrzeba. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Więcej zdjęć na fb

325 uczestników akcji przywracania czynności serca