Pożegnanie redaktorek

Utworzono dnia 27.06.2015

W czerwcu redakcja pożegnała się z trzema gimnazjalistkami – redaktorkami gazetki szkolnej.

Wywiad z redaktorką ,,Wieści znad Prosny'' Klaudią Jerzyk przeprowadziła Patrycja Jabczyńska

- Powiedz, ile lat pracowałaś w gazetce ?

- W gazetce szkolnej pracuję od początku pierwszej klasy gimnazjum, czyli trzy lata.

- Na czym polegała Twoja praca ?

- Zajmowałam się wyszukiwaniem różnych ciekawych informacji, korektą gotowych stron  oraz składaniem jej w całość. Ciekawe były też wyjazdy na wywiady , wystawy czy do drukarni.

- Jak oceniasz pracę w gazetce szkolnej ?

- Pracę w gazetce szkolnej oceniam bardzo pozytywnie. Przyniosła mi wiele wyzwań, którym starałam się sprostać oraz nowych możliwości. Mogłam spróbować pracy zespołowej, a nie zawsze jest ona łatwa. Choć nam współpracowało się dobrze.

- Czy w przyszłości zamierzasz być redaktorką ?

- Nie, mam inne plany na przyszłość, lecz podoba mi się ta praca.

- Jakie są Twoje ulubione przedmioty w szkole ?

- Moim ulubionym przedmiotem jest biologia oraz plastyka.

- Do jakiej szkoły wybierasz się po ukończeniu gimnazjum ?

- Planuję liceum ogólnokształcące o profilu biologiczno-chemicznym. Wybór szkoły, a w szczególności profilu klasy, do której chciałabym uczęszczać, jest zgodny z moimi zainteresowaniami.

Wywiad z Jolantą Szablewską przeprowadziła Oliwia Banaszak

- Jolka, ile lat pracowałaś w redakcji gazetki  szkolnej?

- W redakcji szkolnego pisma pracowałam przez 5 lat. Było to bardzo przyjemne doświadczenie. Pracując, miałam okazję doświadczyć, z czym wiąże się praca redaktora. Mogłam się też wiele nauczyć, pisząc artykuły na przeróżne tematy.

- Jak wspominasz kilka lat pracy w redakcji naszej gazetki ?

- Była to świetna przygoda. Mogłam zobaczyć, z czym tak naprawdę wiąże się ta praca. Przeprowadzanie wywiadów, pisanie ciekawych artykułów było naprawdę świetnym doświadczeniem.

- Do jakiej szkoły wybierasz po gimnazjum?

- Chciałabym kontynuować swoją naukę w Liceum Ogólnokształcącym im.  Stanisława Staszica w Pleszewie, najchętniej w klasie o profilu biologiczno-chemicznym.

- Czy podobała Ci się współpraca z koleżankami z redakcji?

- Z zespołem redakcyjnym bardzo dobrze  mi się pracowało. Grupa zawsze ze sobą współpracowała i starała się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. Przyjemnie było podczas  spotkań z ciekawymi ludźmi, bo można  było się wiele dowiedzieć o ich zainteresowaniach, np. u państwa Markiewiczów, w drukarni  czy w Klubie Motocyklowym „Iskra”.

- Czy żałujesz, że musisz pożegnać się z naszą szkołą? Za czym będziesz tęskniła?

- Bardzo ciężko będzie się pożegnać z tą szkołą. Trudno przyjąć do wiadomości, że po wakacjach już tu nie wrócę. Najbardziej, oczywiście, będę tęsknić za moimi kolegami i koleżankami, których tu poznałam. Mam jednak nadzieję, że będziemy utrzymywać ze sobą kontakty.

- Dziękuję Ci za rozmowę. W imieniu całej redakcji życzę Ci powodzenia w nowej szkole i zrealizowania wszystkich planów. :)

Wywiad z Klaudią Ratajczak przeprowadziła Adrianna Żółtkowska

- Do jakiej szkoły wybierasz się po ukończeniu gimnazjum?

- Zamierzam kontynuować swoją naukę w  Liceum Ogólnokształcącym w ZST w Pleszewie.

- Które przedmioty szkolne należą do Twoich ulubionych?

- Interesuje mnie matematyka, ale najbardziej lubię wychowanie fizyczne, ponieważ udział w zawodach daje mi wiele satysfakcji i radości.

- Kto jest Twoim ulubionym sportowcem?

- Nie mam ulubionego sportowca. Cenię każdego z nich, bowiem ciężką i mozolną pracą dochodzą do swoich sukcesów.

- Jakie cechy cenisz u innych ludzi?

- Jest to trudne pytanie, ale myślę, że u ludzi cenię sobie szczerość i odwagę.

- Jakie jest Twoje hobby?

- W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze, grać w piłkę ręczną, biegać i spotykać się z przyjaciółmi.

- Jak wspominasz pracę w szkolnej gazetce?

- Było to wspaniałych kilka lat, dzięki którym zdobyłam doświadczenia dziennikarskie.  Będzie brakować mi spotkań       z redakcją.

- Co najbardziej podobało Ci się w pracy w gazetce szkolnej?

- W pracy w gazetce szkolnej najbardziej lubiłam przeprowadzać wywiady, ponieważ  mogłam spotkać się z ciekawymi osobami. Fajne były również wyjazdy z zespołem redakcyjnym., np. do muzeum, drukarni, kawiarni.

Dziękujemy za udzielenie krótkich wywiadów. Życzymy  powodzenia w nowej szkole oraz spełnienia marzeń.

Dziękujemy za współpracę. Powodzenia!

Pożegnanie redaktorek

Utworzono dnia 27.06.2015, 11:32