DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ CENTRUM NAUKI KOPERNIKA W WARSZAWIE?

Utworzono dnia 21.12.2018

Centrum Nauki Kopernika to niesamowite miejsce, gwarantujące wiele  niezapomnianych przeżyć,  wrażeń. Poprzez eksperymentowanie znajdujemy tam odpowiedzi na trudne pytania, np. Jak działa pole magnetyczne?

Na odwiedzających czekają atrakcje oraz serdeczni pracownicy Centrum, którzy z chęcią opowiadają o zjawisku lub o tym,  jak samodzielnie wykonać doświadczenie. Na własne oczy można zobaczyć rzeczy, które na zawsze zmieniły świata nauki.

Co roku Centrum odwiedza ponad milion osób. To miejsce jest przepełnione dobrą zabawą, śmiechem, a przede wszystkim nauką,  która z pewnością przyda nam się podczas zajęć chemii czy fizyki.

My, redaktorki  gazetki,  już tam byłyśmy. Serdecznie polecamy  to ciekawe  miejsce innym! Wiek nie ma znaczenia. Znajdzie tam miejsce dla siebie i młodszy, i starszy.

„Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczeniu się w Koperniku sprzyjają różnorodne przestrzenie edukacyjne, a współpraca ze środowiskiem edukacyjnym jest dla nas priorytetem. Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem, odwiedzania Kopernika i planetarium, udziału w warsztatach (…)

Uczmy się od dzieci, w jaki sposób eksperymentować: angażując wszystkie zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. One mają naturalną umiejętność bycia prawdziwymi odkrywcami. Dlatego zachęcamy do uczestniczenia w wydarzeniach dla dzieci i rodziców, w czasie których, łączymy naukę z emocjonującą zabawą (…)

Samodzielność wyzwala pozytywne emocje w procesie nauki – dzieci i młodzież nie tylko zyskują ciekawe doświadczenie, ale lepiej chłoną i rozumieją nowe zagadnienia.” /Ola i Zosia/

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ CENTRUM NAUKI KOPERNIKA W WARSZAWIE?

Utworzono dnia 21.12.2018, 11:54